Przeznaczone są do wentylacji wszystkich pomieszczeń wolnych od gazów wybuchowych, ciężkich zanieczyszczeń i agresywnej atmosfery. Materiały używane do budowy przechodzą staranną kontrolę jakości, aby zapewnić długą i bezawaryjną pracę. Centrale w standardzie wyposażone są wymiennik ciepła typu płytowego gwarantujący odzysk ciepła do 55%, multifunkcjonalną automatykę sterującą pozwalającą na fabryczne uruchomienie i przetestowanie.

Dziewięć wielkości centrali mieści się w przedziale wydajności powietrza od 300 do 8000 m3/h.

OBUDOWA - panele ścienne wykonane są z grubej blachy ocynkowanej ogniowo. Panele mocowane są przy użyciu wkrętów metalowych do sztywnej ramy zbudowanej z profili aluminiowych. Rama jest konstrukcją samonośną. Panele typu „sandwich” od strony wewnętrznej standardowo wykonane są z blachy ocynkowanej, a na zamówienie dodatkowo malowanej lub ze stali nierdzewnej.

ODZYSK CIEPŁA – realizowany jest przez wymiennik ciepła o krzyżowym przepływie z płytami wykonanymi z aluminium. Wymienniki charakteryzują się niską wartością strat ciśnienia oraz odpornością na zanieczyszczenia poprzez odpowiedni rozstaw płyt. Wymiennik może być wyposażony w automatyczny i 100% BY-PASS dla powietrza nawiewanego. Efektywność odzysku ciepła sięga 55% .

WENTYLATORY – zastosowano wykonane z galwanizowanej blachy stalowej, dwustronnie ssące z napędem bezpośrednim. Spełniają normy Ecodesign i gwarantują cichą pracę. Prędkość obrotowa regulowana jest w sposób płynny.

IZOLACJA TERMICZNA – dostępna jest w różnych grubościach: 10, 25, 50 mm i wykonana z materiału Firex, płyt XPS lub włókna szklanego.

TACA OCIEKOWA – z fabrycznie wyrobionym spadkiem w kierunku króćca odprowadzającego kondensat. Króciec zakończony jest gwintem żeńskim o śr. 25 mm.

Szczegółowe dane techniczne wraz z Kartami Informacyjnymi poszczególnych modeli HESTOR AL dostępne na stronie:
www.hestor.pl/index.php/pl/wentylacja/hestor-al.html

Zachęcamy również do kontaktu z naszym Działem Handlowym.