Przyznane wyróżnienie to przede wszystkim potwierdzenie najwyższej jakości produktów marki KLIMOR, ale także wyraz uznania dla stosowanych przez producenta praktyk biznesowych.

Inicjatorem programu certyfikacji firm, jest niezależna Fundacja Qualitas - członek The European Organization for Quality z siedzibą w Brukseli, która wśród wszystkich nominowanych przedsiębiorstw wyłania te, dla których wysoka jakość produktów oparta na innowacyjnych i ekologicznych rozwiązaniach wyznacza cel dalszego rozwoju i strategii biznesowej.

W minionym roku firma KLIMOR w trosce o wytrzymałość produktów, wprowadziła innowacyjne rozwiązanie materiałowe, oparte na powłoce cynkowo- magnezowej ZM. Materiał ten to metaliczna warstwa, która dzięki swym właściwościom zapewni długotrwałą ochronę powierzchni w szerokim wachlarzu zastosowań. Poza tym po precyzyjnej analizie, w centralach KLIMOR zastosowano układy z hybrydowym odzyskiem ciepła. Zaletą rozwiązania jest zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, przy zachowaniu odpowiedniego komfortu powietrza w pomieszczeniu.

- Tytuł „ JAKOŚĆ ROKU” to dla nasz szczególne wyróżnienie, potwierdzające jakość produktów, a także ścieżkę słusznie obranej strategii biznesowej. Na wszystkich etapach działalności organizacji, w trosce o najwyższy poziom jakości produktów, konsekwentnie realizujemy szereg wymogów stawianych przez krajowe i europejskie normy, czyniąc naszą ofertę jeszcze bardziej konkurencyjną. – podkreśla Marek Kupiec, Dyrektor Naczelny w firmie KLIMOR.

Kapituła niezależnych ekspertów Fundacji Qualitas, na podstawie przeprowadzonego audytu po raz kolejny doceniła firmę KLIMOR. Ocenie poddano głównie poziom jakości produkowanych urządzeń, zbadano zastosowane innowacyjne oraz proekologiczne rozwiązania, a także zweryfikowano kluczowe procesy podejmowane w głównych obszarach działalności przedsiębiorstwa.

- Dzięki pracy doświadczonego zespołu, nasza firma jest merytorycznym i wiarygodnym partnerem, z czego jesteśmy dumni. Ufamy, iż przyznany nam tytuł „JAKOŚĆ ROKU 2016”, w kategorii PRODUKT jeszcze bardziej potwierdza nasz profesjonalizm i dbałość o najwyższą jakość ofertowanych przez nas produktów - komentuje Ewa Pilarska, Dyrektor ds. marketingu i PR w Grupie KLIMA-THERM.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 marca br. w Katowicach. Tegoroczny kongres pod hasłem przewodnim: „Jakość w praktyce” zgromadził blisko 200 uczestników, w tym gości z Polski i z zagranicy.