W przetwarzaniu i przechowywaniu żywności istnieje wiele różnych zastosowań z wieloma kombinacjami substancji agresywnych w otaczającym powietrzu, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej technologii chłodzenia. Dzięki powłoce Coil Defender, Güntner oferuje atrakcyjną alternatywę, szczególnie w zastosowaniach, w których atmosfera jest lekko agresywna i wymaga jednostki odpornej na korozję.

Wymienniki z Coil Defender szczególnie przydatne są w sektorze spożywczym, w przechowalniach owoców cytrusowych, w fermentowniach, w pomieszczeniach do wytwarzania produktów peklowanych, wszędzie tam gdzie wymagane jest zastosowanie urządzeń bardziej odpornych na korozję.

Zalety:

- certyfikat higieny zgodnie z HACCP
- równomiernie nałożona powłoka o wysokiej przewodności cieplnej
- powlekać można standardowe materiały 
- powłoka bezpieczna dla żywności.

Równomiernie nałożona powłoka proszkowa niezawodnie chroni przed korozją typową kombinację materiałów miedź/aluminium, z których zbudowane są urządzenia chłodnicze. Powłoka proszkowa z certyfikatem HACCP jest bezpieczna dla żywności i stanowi doskonale uzupełnienie chłodnic powietrza z serii Compact. Jest odporna na zwykłe środki czyszczące na bazie wody.

Więcej informacji o Coil Defender w ULOTCE (pdf)