Belgijski oddział Daikin wyspecjalizował się w rozwoju innowacyjnych produktów, które spełniają wymagania obsługiwanych rynków. Stał się Centrum Rozwoju EMEA (EMEA Developmet Centre – EDC), którego zadaniem jest rozwój innowacyjnych, efektywnych energetycznie rozwiązań z zakresu techniki grzewczej i chłodniczej. W laboratoriach EDC można stymulować wszystkie możliwe warunki klimatyczne w Europie. Dzięki staraniom EDC, Daikin Europe ma nadzieję przyczynić się do realizacji celów 20-20-20 wyznaczonych przez przepisy obowiązujące w Unii Europejskiej.

Europejska produkcja koncentruje się na zaawansowanych systemach grzewczych i chłodzących dla budynków mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Poza Ostendą, zakłady produkcyjne Daikin mieszczą się w w Pilźnie i Brnie (Czechy), Cecchinie i Mediolanie (Włochy), Güglingen (Niemcy), Cramlington (UK) i Hendek (Turcja). Daikin Europe Group zatrunia 5400 osób (z czego 1600 w Ostendzie). W ubiegłym roku obrót firmy wyniósł 1,85 mld euro, co stanowi 20,1% całkowitego obrotu Daikin.

Rolą oddziału w Ostendzie jest adaptowanie najnowszych rozwiązań opracowanych w Daikin Industries Ltd. (pompy ciepła i systemy klimatyzacji dla budownictwa mieszkaniowego, systemy klimatyzacyjne i chłodnicze i agregaty dla zastosowań profesjonalnych i przemysłowych) na potrzeby rynków europejskich.

Jako firma dostarczająca rozwiązania energooszczędne i proekologiczne (Green Heart Factory), europejski oddział Daikin dba o racjonalne wykorzystanie energii, wody, ciepła czy czynników chłodniczych oraz ogranicza swój „ślad węglowy” przez odpowiednie zarządzanie logistyką (transport i pakowanie).


Foto główne: Siedziba Daikin Europe N.V. w Ostendzie (fot. Daikin)

Materiał: Daikin N.V.