Ambitny plan Embraco ma zostać zrealizowany dzięki inwestycjom w zakłady w Chinach i we Włoszech. Dzięki temu, firma będzie w stanie szybciej odpowiedzieć na potrzeby klientów na całym świecie, umocnić swą pozycję w Europie oraz Azji oraz umocnić konkurencyjność w skali globalnej.

Zwiększając podaż sprężarek z technologią Embraco Fullmotion, firma chce przyczynić się do spełnienia coraz ostrzejszych wymagań prawnych w zakresie efektywności energetycznej. W krajach unijnych, do roku 2020 zużycie energii przez urządzenia ma zmniejszyć się o 20% (zapisy dyrektywy ErP), co stanowi wyzwanie także i dla sektora chłodniczego. Dyrektor Zarządzający Embraco Italy, Giuseppe Daresta, podkreśla, że zwiększenie linii produkcyjnej we Włoszech związane jest ze strategicznym położeniem fabryki, pod względem obsługi klientów europejskich. Zapewni to łatwiejszy dostęp do technologii poszukiwanej przez rynek.

Sprężarka Embraco Fullmotion jest w stanie obniżyć zużycie energii lodówek i zamrażarek nawet o 25%, w porównaniu do konwencjonalnej technologii on-off. Od debiutu rynkowego urządzeń w roku 1998, Embraco sprzedało ponad 11 mln. sprężarek Fullmotion na świecie.

Zobacz także: nowa technologia w ofercie Embraco