Grupa Epta SpA zajmująca się chłodnictwem przemysłowym wmocniła swoją obecność w Europie Środkowej poprzez przejęcie polskiego dystrybutora Libre.


Libre sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń chłodniczych Grupy Epta w Polsce. Swoją działalność firma rozpoczęła w 2011 roku, po ponad 20-letniej współpracy z Epta w krajach skandynawskich, nadbałtyckich oraz Europy Środkowej.

Od 2011 roku Libre działa wyłącznie na rynku polskim, oferując wszystkie marki Epta - Costan, Bonnet Neve, Euro'Cryor, Misa, IARP i George Barker.

Epta mówi, że przejęcie jest zgodne ze strategią Grupy, aby zagwarantować bezpośrednią obecność w krajach o wysokim potencjale wzrostu. Dzięki przejęciu Libre, Grupa będzie mogła oferować rozwiązania "pod klucz", oferując bezpośrednio kontrolę nad planowaniem, inżynierią systemu, instalacją i obsługą posprzedażną.

"Przejęcie potwierdza nasze zainteresowanie Europą Środkową i Wschodnią, gdzie jesteśmy już obecni z dobrze znanym zapleczem technicznym i komercyjnym w Budapeszcie na Węgrzech, co pozwala nam na stały rozwój w tej dziedzinie" - powiedział Marco Nocivelli, prezes i dyrektor generalny Epta. "Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem z dużymi możliwościami rozwoju zarówno dla Grupy Epta, jak i międzynarodowych detalistów już obecnych w kraju. System sprzedaży detalicznej jest już dobrze ugruntowany".
 
Libre dostarcza kompleksowe wyposażenie sklepów: lady, regały, wyspy mroźnicze, komory chłodnicze oraz zespoły sprężarkowe.