Lennox ogłosił zamiar sprzedaży Kysor Warren z siedzibą w Columbus w stanie Georgia w lutym br. Lennox wcześniej sprzedał swoje firmy chłodnicze w Australii, Azji i Ameryce Południowej w 2018 roku.

- Pozbycie się gabloty chłodniczej Kysor Warren pozwala nam skupić się na naszych komercyjnych firmach chłodniczych, w których mamy silną pozycję rynkową w Ameryce Północnej i Europie i które pasują do naszego profilu rozwoju - powiedział prezes i dyrektor generalny Lennox International Todd Bluedorn.

Marco Nocivelli, prezes i dyrektor generalny Epta stwierdził: - To przejęcie zaowocuje powstaniem nowej spółki Kysor Warren Epta US Corp. Pozwoli nam to również wejść na obszar geograficzny, który jest wysoce konkurencyjny, innowacyjny i posiada znaczną liczbę: Północ a Ameryka Środkowa jest warta ponad jedną trzecią światowego rynku chłodniczego.

Kysor Warren został przejęty przez Lennox w 2011 roku z Manitowoc.

Epta S.p.A. z siedzibą w Mediolanie jest międzynarodową grupą specjalizującą się w chłodnictwie komercyjnym dla detalistów. Jej marki to Costan, Bonnet Neve, George Barker, Eurocryor, Misa i Iarp. Epta - prywatna komercyjna firma chłodnicza - zakupiła Kysor Warren 29 marca 2019 r. w transakcji gotówkowej o wartości 49 mln USD.

Lennox International Inc. jest światowym liderem na rynkach ogrzewania, klimatyzacji i chłodnictwa. Akcje Lennox International są notowane na giełdzie nowojorskiej pod symbolem „LII”.