Nowe - uzupełniające ofertę lub wysoce innowacyjne - produkty, intensywna działalność szkoleniowa, kolejne kroki na drodze rozwoju, ciekawe inwestycje... wygląda na to, że dla naszych firm branżowych 2015 rok był bogaty w wyzwania, którym udało się sprostać. A nic chyba nie daje większej satysfakcji.
Gratulujemy firmom, które podzieliły się z czytelnikami swoimi osiągnięciami. Wszystkim, którzy czytają firmowe podsumowania i świąteczny przekaz życzymy, by za rok mogli (ponownie) z zadowoleniem i optymizmem myśleć o kolejnej zmianie cyfry w kalendarzu...

 

FLÄKT BOVENT

Rok 2015 w firmie Fläkt Bovent, podobnie jak w całej grupie Fläkt Woods był rokiem innowacji i inwestycji. W ofercie pojawiły się miedzy innymi dwa nowe energooszczędne produkty - wentylator osiowy JMv i centrala podwieszana eCO Premium. Poza tym, wiele dotychczasowych produktów zostało zmodernizowanych. w Polsce ruszyła rozbudowa fabryki w Ołtarzewie, która powiększyła się o linie do produkcji okrągłych regulatorów VAV i klap przeciwpożarowych. Wypróbowaliśmy także – z sukcesem – nowe formy komunikacji z naszymi klientami, organizując wspólnie z portalem HVACR.PL cykl webinariów dla projektantów. Podsumowując - były to miesiące bardzo intensywnej pracy, która pozwoliła nam umocnić swoją rynkową pozycję i z radością patrzeć w nadchodzący nowy rok.

 

LINDAB

Rok 2015 był dla Grupy Lindab niezwykle aktywny i pełen sukcesów. Dzięki intensywnemu rozwojowi udało się poszerzyć asortyment własny o nowe kategorie, takie jak klapy przeciwpożarowe (serie WK i WH), wyróżniające się odpornością ogniową do EI 180 S i najwyższą klasą szczelności obudowy C, a także specjalistyczne centrale wentylacyjne do zastosowań higienicznych (Lindab IMP Klima)

Na uwagę zasługuje również bogata oferta szkoleń zrealizowana w Akademii Lindab. Szczególną popularnością cieszyły się dwudniowe Warsztaty CADvent, uczące obsługi oprogramowania wspierającego projektowanie systemów wentylacyjnych (CADvent, lindQST, DIMsilencer i Vent Tools).

 

VENTS GROUP

W Vents Group rok 2015 był szczególnie udany. Oprócz nowości w naszych dotychczasowych markach, wprowadziliśmy na rynek dwa nowe brandy: linię produktów skierowanych do profesjonalistów pod marką AirVENTS - są to centrale modułowe w wariantach zarówno ramowych i jak i bezramowych (obudowa pozwala na niwelację mostków cieplnych w instalacji). Gama central AirVENTS i zakres ich wydajności są bardzo szerokie. Więcej informacji na www.airvents.pl

Druga marka,  adresowana do odbiorców wentylacji domowej to VENTIKA – w jej skład wchodzą wentylatory łazienkowe, modułowe systemy wentylacji oraz kratki i wyloty. Cechą charakterystyczną sa nowoczesne opakowania zawierające poradnik pozwalający Klientowi na szybki dobór produktu spełniającego jego oczekiwania. Więcej na www.ventika.pl

 

 

UNIWERSAL

W mijającym roku szczególny nacisk położyliśmy na modyfikacje istniejących produktów oraz na szereg nowych wdrożeń, które w 2016 poszerzą naszą ofertę rynkową.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku, wszystkim projektantom i sympatykom firmy Uniwersal składamy życzenia sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.
 

 

AGMET

Rok 2015 był pełen wytężonej pracy, by sprostać oczekiwaniom naszym nowym jak i stałym Klientom. Pracy związanej nie tylko ze sprzedażą, ale aktywnym wsparciem i doradztwem technicznym oraz promowaniem urządzeń i narzędzi ułatwiających codzienną działalność serwisu i montażu. Wszelka nasza aktywność na tym polu zaowocowała ogromnym zainteresowaniem bezlutowym połączeniom LOKRING w sektorze przemysłowego chłodnictwa i klimatyzacji.

Mamy nadzieję, że rok 2016 będzie równie pomyślny, jak ten przemijający, a może i lepszy. Czego i również Państwu serdecznie życzymy.

 

 

WENT-DOM

Rok 2015 w firmie Went-Dom był rokiem rozwoju. Nasza kadra, rozwijając swoje pasje, miała możliwość aktywnie uczestniczyć w wielu szkoleniach i konferencjach (w tym w niezwykle ciekawej Ogólnopolskiej Konferencji dotyczącej Jakości Powietrza Wewnętrznego w Polsce). Bogatsi o najświeższą wiedzę branżową będziemy mogli  w nadchodzącym 2016 roku służyć Państwu specjalistycznym doradztwem w zakresie wentylacji i klimatyzacji. Jesteśmy przekonani, że oferowana przez nas gama produktów wentylacyjnych ułatwi Państwu znalezienie właściwego urządzenia i stworzenie komfortowych warunków w domu lub w biurze

Bardzo się cieszymy, że tak wielu klientów zdecydowało się skorzystać z naszej oferty za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

 

ZEHNDER

Grupa Zehnder, której handlową działalność w Polsce reprezentuje spółka Zehnder Polska z siedzibą we Wrocławiu, istnieje od 2002 roku. W kolejnych latach wzbogacała swój asortyment i ofertę systemową aż do obecnego kształtu. Dominujący element portfolio to grzejniki dekoracyjne, lecz od kilku lat istotnym składnikiem są także systemy wentylacji do domów jednorodzinnych. Spółka jest również rynkowym liderem w dziedzinie promienników sufitowych. Rok 2015 Zehnder Polska kończy silnym wzrostem obrotu, a poszczególne składniki tego sukcesu można podzielić na następujące czynniki:

  • grzejniki – spółka promuje między innymi za pomocą akcji lojalnościowych, intensyfikujących wiedzę klientów, architektów i projektantów wnętrz. Nowoczesne grzejniki żeberkowe Zehnder Charleston są popularyzowane między innymi za pomocą konkursu Projektujesz! Zyskujesz!, dzięki któremu znacznie wzrosła ponownie sprzedaż tej grupy produktów;
  • grzejniki kanałowe Zehnder Terraline to już w pełni dojrzały system, na który składają się modele z konwekcją naturalną oraz wymuszoną, wyposażone w nowoczesne wentylatory ze sterowaniem;
  • grzejniki łazienkowe dekoracyjne, między innymi wielokrotnie wyróżniane produkty z nowoczesnej fabryki koncernu w Bolesławcu, w 2015 po raz kolejny przyczyniły się do zwiększenia udziału rynkowego firmy;
  • wentylacja komfortowa  - w tej dziedzinie Zehnder jest obecnie niekwestionowanym liderem w kategorii urządzeń wysokowydajnych i kompletnych systemów, w 2015 udało się po raz kolejny przeszkolić ogromną ilość instalatorów w ramach Akademii Wentylacji oraz na szkoleniach u partnerów handlowych;
  • spełnianie wysokich wymagań technicznych stało się synonimem wśród inwestorów, co zaowocowało wzmocnieniem ilości realizacji inwestycyjnych na kompletne systemy (jednostki i system dystrybucji powietrza);
  • promienniki sufitowe wodne – w 2015 roku spółka podwoiła ilość realizacji inwestycyjnych, co wskazuje na wzmożone zainteresowanie inwestorów i projektantów branżowych rozwiązaniami energooszczędnymi i wysoce efektywnymi; tendencja ta ma swoje przełożenie nie tylko na systemy grzewcze, ale także chłodzące (biura).

Zarząd Spółki ma nadzieję, podnosząc po raz kolejny wyniki w 2015 roku, że także nowy rok okaże się wielkim sukcesem.

Swoim Klientom - obecnym i przyszłym - życzymy wszelkiej pomyślności i dobrego startu w Nowy Rok 2016!

 

 

OMNI SCALA

Rok 2015 dla firmy OMNI SCALA to rok pełen sukcesów. Producent marki TECNOCLIMA wprowadził na rynek nową gamę innowacyjnych urządzeń. TECNOCLIMA PMX to urządzenia charakteryzujące się wysoką sprawnością energetyczną (ponad 106%), którą osiągnięto dzięki zastosowaniu palnika typu PREMIX oraz nowego wymiennika kondensacyjnego. Dla urządzeń dedykowana jest również najnowsza automatyka z panelem sterującym typu touchscreen

OMNI SCALA zrealizowała najnowszą instalację – ogrzewanie-miasteczka-dla-uchodźców - o mocy cieplnej 1,6 MW, zasilanej gazem płynnym o pojemności zbiornika 62 000 l, z odparowaniem ciągłym 200 kg/h, w której zastosowano urządzenia grzewcze TECNOCLIMA.

 

 

 

MERSERWIS

2015 rok to czas dużych nowości, zmian i rozwoju. Oprócz wprowadzenia do sprzedaży licznych nowości w bardzo atrakcyjnych cenach z zakresu aparatury kontrolno-pomiarowej w branży HVACR, takich jak: nowe anemometry wiatraczkowe, termoanemometry, analizatory i mierniki wielofunkcyjne, manometry, termometry, etc. firmy KIMO Instruments, to udało nam się znacznie rozbudować laboratorium wzorcujące, oraz serwis przyrządów pomiarowych. Wszystko to przełożyło się na bardzo zadowalające wyniki finansowe.

W 2016 roku nie zamierzamy się zatrzymywać, wciąż rozwijając i poszerzając kompetencje naszego laboratorium wzorcującego, serwisu przyrządów pomiarowych, a także działu handlowego.

Oczywiście nie byłoby to możliwie gdyby nie cała rzesza oddanych i nowych Klientów, którzy nam zaufali. Dziękujemy im z całego serca i życzymy najpogodniejszych Świąt Bożego Narodzenia i najszczęśliwszego Nowego Roku!

 

 

KLIMA-THERM / KLIMOR

Rok 2015 dla Grupy KLIMA- THERM upłynął pod znakiem dynamicznego rozwoju i implementacji nowych inicjatyw produktowych, a także realizacji ciekawych inwestycji z wykorzystaniem produktów z portfolio spółek.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wprowadzono nowe rozwiązania produktowe, głównie w zakresie central wentylacyjnych marki KLIMOR.

Z roku na rok Grupa KLIMA- THERM może poszczycić się coraz to ciekawszymi realizacjami. W 2015 roku urządzenia z grupy HVAC znalazły swoje zastosowanie na szeregu ważnych obiektów branży przemysłowej, usługowej, medycznej oraz okrętowej w Polsce.

Jednocześnie, poza rozwojem produktowym, Grupa KLIMA-THERM sukcesywnie rozbudowuje swoją strukturę administracyjno-handlową, dopasowując się do potrzeb i potencjału rynków lokalnych. Z myślą o najwyższym poziomie obsługi klienta, w roku 2015 firma otworzyła nowy oddział w Białymstoku oraz zmieniła siedziby swoich biur we Wrocławiu, Rzeszowie oraz w Lublinie na większe i zlokalizowane w centralnych punktach miast.

Na uwagę zasługują również bogate oferty szkoleniowe realizowane w ramach Akademii Grupy KLIMA- THERM, cieszące się niesłabnącą popularnością. W roku 2015 w dwóch ośrodkach w Gdańsku i Katowicach zrealizowano kolejny cykl blisko 100 szkoleń certyfikacyjnych APS.

 

KUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM SZKOLEŃ I CERTYFIKACJI

Dla Metalko Sp. z o.o. Kujawsko-Pomorskiego Centrum Szkoleń i Certyfikacji rok 2015 był bardzo aktywny ale jednocześnie był okresem pełnym sukcesów. Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom edukacyjnym branży HVACR przeprowadziliśmy kilkadziesiąt specjalistycznych szkoleń z dziedziny klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa. W naszym bogatym wachlarzu ofert znaleźli Państwo szkolenia praktyczne w zakresie chłodnictwa freonowego i amoniakalnego, klimatyzacji i wentylacji, w zakresie projektowania instalacji chłodniczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, a także szkolenia umożliwiające uzyskanie stosownych certyfikatów np. UDT, TUV. Naszym niewątpliwym sukcesem jest również organizacja prestiżowych spotkań fachowców z chłodnictwa amoniakalnego, jakim są Ogólnopolskie Warsztaty Amoniakalne.
Ponieważ nasze Centrum Szkoleń stawia na rozwój, regularnie wzbogacamy wyposażenie o nowoczesne urządzenia oraz stanowiska szkoleniowe, tak niezbędne do prowadzenia profesjonalnych, praktycznych ćwiczeń. Ta dbałość o różnorodność naszej oferty i o praktyczny wymiar kursów, regularnie owocuje pozytywnymi recenzjami ze strony naszych klientów. Jest nam niezwykle miło gdy słyszymy, że to właśnie nasze centrum tworzy “rodzinę chłodników”.
Naszym obecnym oraz przyszłym klientom i sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności w roku 2016!
 
 

LG ELECTRONICS POLSKA

Mijający rok 2015 był dla firmy LG Electronics okresem bardzo dynamicznego rozwoju i zwiększania udziałów na rynku HVAC w Polsce. We wszystkich kategoriach produktowych, zarówno w grupie klimatyzatorów pokojowych, komercyjnych jak i systemów klimatyzacji VRF zanotowaliśmy ponad 30% wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Nasze innowacyjne rozwiązania klimatyzacyjne  wdrożyliśmy do wielu prestiżowych inwestycji, min. na powierzchniach hotelowych, biurowych, administracji publicznej i wielu innych w całej Polsce. Osiągnięcia tego roku pozwalają nam patrzeć z dużym optymizmem w przyszłość.

W tym miejscu chcielibyśmy przede wszystkim podziękować Naszym Partnerom Handlowym za nasz wspólny sukces i jednocześnie życzymy kolejnych ciekawych wyzwań w przyszłym roku. Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wspaniałej rodzinnej atmosfery.

HOVAL

2015 rok w firmie Hoval to rok niesamowitych premier! Zaprezentowaliśmy nowżą odsłonę zdecentralizowanej jednostki wentylacyjnej  - RoofVent.  Dla naszych partnerów udostępniliśmy oprogramowanie HK-Select, jako wsparcie przy doborze wentylacji. Kolejną nowością jest inżynierskie dzieło sztuki - system sterowania TopTronic®E, który zmienił branżę grzewczą.  Wszystkie nasze działania konsekwentnie realizują nasze motto: Odpowiedzialność za energię i środowisko.

 

MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

Wydawałoby się, że rok 2015 dla zespołu targów INSTALACJE, które organizowane są w cyklu dwuletnim w lata parzyste, był czasem wytchnienia i odpoczynku. Nic bardziej mylnego! Intensywnie wyglądały eliminacje do V Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), czyli „Instalacje On Tour”, które rozegraliśmy w 13-stu miastach Polski, a których finał odbędzie się w kwietniu 2016 roku na targach. Mamy już samochód - nagrodę dla Mistrza MPI. Rumieńców nabrały także przygotowania programu targowego. W ich efekcie kilkunastu liderów rynku, wraz ze swoimi najnowszymi produktami, przystąpiło do „Klubu Premier”, a wstępny zarys zyskał m.in.: Dzień Projektanta, Dzień Ciepłownika, czy Dzień Fotowoltaiki. Mieliśmy też sporo szczęścia do partnerów z którymi działaliśmy, a to bardzo pomagało. Podsumowując: za nami rok intensywnych przygotowań, a najlepsze… ciągle przed nami!  

 

2KAN

Rok 2015 to dla 2KAN rok dużych zmian i intensywnej pracy. Na początku roku wprowadziliśmy nową linię produktów – Stalowe jednostrefowe przewody oddymiające typu 2KP. W połowie roku otworzyliśmy nową halę produkcyjną w Regułach k. Warszawy, zakupiliśmy także nowoczesną maszynę do produkcji rur Spiro. Warto wspomnieć także o pracach związanych z rozszerzeniem systemów oddymiających o wielkości nadgabarytowe – finalizacja projektu nastąpi na początku przyszłego roku.

Firma 2KAN bardzo optymistycznie patrzy na rok 2016. Życzymy sobie i Państwu, aby nadchodzący rok przyniósł wiele nowych inwestycji i osiągnięć, aby był rokiem realizacji zamierzonych celów. Dosiego Roku!

 

conceptAIR

Rok 2015 był dla firmy conceptAIR rokiem dużych zmian i dalszego rozwoju. Dzięki zacieśnieniu współpracy z firmą Vallox byliśmy w stanie jeszcze bardziej sprostać wymaganiom rynku oraz przede wszystkim – oczekiwaniom naszych klientów. Godnym wspomnienia momentem tego roku jest zmiana portfolio urządzeń Vallox. Wprowadziliśmy do swojej oferty centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła wyposażone seryjnie w czujnik wilgotności powietrza oraz nowy panel sterujący zapewniający możliwość zdalnego sterowania przez internet. Dla wygody klientów detalicznych otworzyliśmy również nowy kanał dystrybucji – sklep internetowy dostępny pod adresem www.sklepconceptair.pl

Dziękujemy wszystkim naszym klientom za bardzo miłą i owocną współpracę w roku 2015 oraz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

 

MERCOR

Mercor SA w 2015 roku nabył węgierską spółkę Dunamenti Tuzvedelem, co pozwoliło na poszerzenie oferty o kolejne produkty z zakresu biernej ochrony przeciwpożarowej. Grupa Mercor, w skład której wchodzi 8 firm, cały czas rozwija się i zmienia, szuka nowych rynków, partnerów biznesowych, nowych form sprzedaży. Zmodernizowała produkcję i zwiększyła jej moce, wprowadziła nowe produkty, m.in. linię wentylatorów oddymiających o odporności ogniowej F600. Grupa Mercor postawiła także na edukację, organizując warsztaty mcr edu dedykowane architektom i projektantom. W roku 2015 dużym sukcesem cieszyły się wszystkie edycje tego cyklu, których w sumie odbyło się 9 w różnych miastach Polski. W 2016 planowane są kolejne warsztaty.

 

SCROL

Rok 2015 był dla nas nadspodziewanie udany – przede wszystkim dzięki znaczącemu wzrostowi udziału naszej marki na polskim rynku instalacji oddymiania. Nasze handlowe portfolio powiększyło się o kilkanaście dużych inwestycji, które kompleksowo wyposażyliśmy w oferowane przez nas urządzenia. Na rodzimy rynek wprowadziliśmy nową markę SOLANO dla urządzeń typu rooftop oraz utworzyliśmy dział eksportu, który już zbiera owoce swojej pracy. Udało nam się także znacząco rozbudować park maszynowy, wprowadzić certyfikację TÜV dla własnych produktów, wymienić znaczną część floty samochodowej i zakończyć proces wdrożenia systemu ERP dla zarządzania przedsiębiorstwem (inwestycja współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej).

Wszystkim czytelnikom oraz redakcji portalu HVACR.pl Życzyny spokojnych, rodzinnych i ciepłych w sercu a mroźnych za oknem Świąt Bożego Narodzenia oraz cudownego owiniętego pasmem sukcesów Nowego Roku 2016.

 

SCHAKO POLSKA

W kwietniu bieżącego roku SCHAKO Polska Sp. z o.o. rozpoczęła w Piasecznie pod Warszawą działalność, jako samodzielny oddział firmy SCHAKO, renomowanego producenta wysokiej jakości komponentów instalacji wentylacji i klimatyzacji. Biuro techniczno – handlowe i zespół regionalnych przedstawicieli rozwija obecność marki w kraju pracując nad poszerzaniem i zwiększaniem atrakcyjności oferty urządzeń grupy SCHAKO w Polsce.

Firma SCHAKO od początku działalności dba o wysoką jakość produkowanych urządzeń spełniających najbardziej rygorystyczne wymagania. Każdy produkt jest projektowany i wszechstronnie testowany we własnych laboratoriach firmy. W znacznej części zautomatyzowane procesy produkcyjne podlegają wielostopniowej kontroli jakości wykonania. Działania te mają na celu uzyskanie najlepszych rozwiązań technicznych dla wygody użytkowników, niezawodności oraz wysokiej klasy estetyki.

Oferta SCHAKO obejmuje między innymi skuteczne i często specjalizowane nawiewniki pozwalające na znalezienie właściwego rozwiązania dla każdego pomieszczenia i procesu technologicznego, precyzyjne i niezawodne regulatory stałego i zmiennego przepływu powietrza pozwalające na wybór optymalnego rozwiązania, belki chłodzące i chłodząco-grzewcze, ciche i wydajne fan-coile oraz efektywne tłumiki, i jest uzupełniona stale aktualizowanym programem doboru urządzeń SCHAKO w polskiej wersji językowej.

Zespół SCHAKO Polska zapewnia wsparcie techniczne projektowania i doboru urządzeń do projektów, w których istotną wartością jest właściwe spełnienie wymagań komfortu użytkowników. Obsługuje realizację dostaw i serwis posprzedażowy. Prowadzi także wsparcie projektowania, dostawy i uruchomienia rozwiązań wentylacji laboratoriów i pomieszczeń czystych firmy SCHNEIDER Elektronik, należącej do grupy SCHAKO.

Zespół SCHAKO Polska życzy Państwu wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2016.

 

HVACR.pl

HVACR.pl ma za sobą kolejny ciekawy rok współpracy z polskimi firmami branżowymi. Obserwowałyśmy wydarzenia, pisałyśmy o produktach, śledziłyśmy rocznice powstania firm (mamy w branży kilka świeżych 25-ek) i po raz kolejny zachwycałyśmy się potencjałem naszej branży i jej wieloletnim rozwojem. Byłyśmy bardzo aktywne... sportowo. Odbyły się III Regaty Branży HVACR, a nowe wydarzenie - Bieg Instalatora w Bydgoszczy - zgromadziło blisko pół tysiąca fanów biegania! Wystartowałyśmy jednak nie tylko z Biegiem, ale też z bardzo dobrze odebranymi webinariami branżowymi (pozdrowienia dla wszystkich słuchaczy!). Pierwsze z nich powstały we współpracy z firmą Flakt Bovent - ślemy ukłony i podziękowania. Okazało się też, że czytelnicy nas lubią - mamy ponad 1000 fanów na Facebooku, którzy chętnie komentują i "lajkują" nasze treści. Na rok 2016 planujemy dalszą aktywność - sportową, edukacyjną i dziennikarską.

 

Życzenia od firm HVACR wraz z podsumowaniami roku 2015 publikowane są także na profilu HVACR.pl na Facebooku www.facebook.com/HVACRpl. Zapraszamy na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.939025266191756.1073741831.378645362229752&type=3

 

Źródło: opracowania własne firm