Air Excellent to linia owalnych kanałów do wentylacji budynków mieszkalnych, w szczególności dedykowanych do montażu wraz z rekuperatorem Renovent Excellent. Air Excellent jest systemem modułowym, składającym się z płaskich kanałów, rozdzielaczy powietrza oraz innych akcesoriów.
 

Air Excellent - Brink Climate System


Gwarantowana czystość instalacji
Kanały wentylacyjne w systemie Air Excellent mają wymiary 50 x 100 mm oraz 60 x 130 mm.
Instalacja systemu Air Excellent nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. System jest dostępny w kolorze zielonym, jednakże kryzy oraz uszczelki łączące kanały są czerwone. Powłoka z tworzywa sztucznego o właściwościach antystatycznych i przeciwbakteryjnych gwarantuje czystość instalacji.

Antybakteryjne właściwości systemu Air Excellent potwierdził niemiecki instytut ISEGA (zgodnie z ISO 22196:2007).

Optymalne rozwiązania wentylacyjne
Asymetryczny przekrój kanałów Air Excellent zapewnia zwiększenie wytrzymałości instalacji (zdolność przenoszenia większych obciążeń). Jednocześnie umożliwia poprowadzenie systemu w warstwie podłogi i/ lub sufitu. Gwarantuje to optymalne rozwiązania wentylacyjne w Twoim domu.

System Air Excellent
System Air Excellent 60 x 130 mm najczęściej stosuje się w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej wymagających dopływu dużych ilości powietrza. Dużą zaletą systemu Air Excellent jest niewielka wysokość przewodu oraz gwarantowana czystość instalacji. System ten gwarantuje duże oszczędności finansowe, zaoszczędzenie nakładu pracy (podczas instalacji) oraz zapewnia niskie zużycie materiału. W wielu krajach kanały wentylacyjne Air Excellent montowane są w warstwie podłogi i/lub sufitu.

Air Excellent

Parametry techniczne
Przewody o klasie ogniowej F (EN 13501) - zielony przewód PE-G-GRN
PP o właściwościach antybakteryjnych i antystatycznych
Zielony kolor R140G200B63 / Czerwony RAL 3020
Zgodność z dyrektywą 2002/95/WE (RoHS)
Gęstość 0.963 g / cm ³
Parametry antystatyczne < 10 G Ohm
Wytrzymałość na rozciąganie> 10 MPa
Temperatura topnienia> 119 ° C
Odporność termiczna> 92 º C
Parametry antybakteryjne ARGUSAN AM 07 PP
Schemat Systemu AIR Excellent

Więcej informacji o systemie wentylacyjnym - w firmie Ned Air oraz ulotce pdf

Nedair


Brink Climate Systems B.V. Brink Climate Systems B.V.

Spółka Brink Climate Systems B.V. jest holenderskim producentem i dostawcą gotowych, systemowych rozwiązań służących poprawie klimatu w mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz niewielkich budynkach użyteczności publicznej. Rozwiązania oferowane przez firmę Brink Climate Systems od lat są stosowane w: budynkach mieszkalnych, domkach wypoczynkowych, biurach, ośrodkach zdrowia, halach sportowych, szkołach i salonach wystawienniczych. Jako pierwsza firma stworzyła, bazując na wiedzy i innowacyjnych pomysłach swoich inżynierów, i wprowadziła na rynek systemy do ogrzewania powietrza.
W ostatnich latach firma Brink Climate Systems stała się liderem w dziedzinie zrównoważonej wentylacji z odzyskiem ciepła, a na arenie międzynarodowej zyskała uznanie jako firma wyznaczająca nowe kierunki w wentylacji budynków mieszkalnych. BCS oferuje systemy wykorzystujące energię słoneczną do ogrzewania wody i pomieszczeń, tworzy systemy do zapewnienia optymalnego klimatu wewnętrznego w domach energooszczędnych (standard "Passivhaus"). Brink Climate Systems zaprezentowała system Air Excellent na targach w Holandii, Belgii, Niemczech, Polsce i we Włoszech.