Carrier wyposażył swoje klimakonwektory w bezszczotkowe silniki DC LEC (ang. Low Energy Consumption), dzięki czemu urządzenia zużywają od 50% do 75% mniej energii elektrycznej. Technologia LEC pozwala spełnić unijne wymogi dotyczące mocy elektrycznej urządzeń zainstalowanych w budynku.

Silniki LEC charakteryzują się dużo wyższą trwałością i niezawodnością wynikającą z wyeliminowania z konstrukcji szczotek, będących najczęstszą przyczyną awarii oraz najszybciej zużywającym się elementem mechanicznym silnika. Urządzenia LEC posiadają płynną regulację prędkości obrotowej (0-100%) by dopasować poziom komfortu zarówno w trybie chłodzenia jak i ogrzewania. Oznacza to także minimalny poziom hałasu podczas dystrybucji powietrza - klimakonwektory z LEC są bardzo ciche, nawet przy bardzo niskich prędkościach eksploatacyjnych. Ponadto zapewniają niższy poziom zużycia energii w porównaniu z tradycyjnymi wentylatorami (AC) ze stopniową regulacją wydajności:

LEC vs AC

Bezszczotkowa technologia silników oznacza również zmniejszenie temperatury silników wentylatorów w dłuższym okresie eksploatacji. Silniki LEC wyposażone są w elektromagnesy i wyeliminowana jest potrzeba wentylacji wnętrza silnika -  silnik zatem może być uszczelniony i chroniony przed kurzem i innymi czynnikami zewnętrznymi. To wszystko zwiększa żywotność mechanizmu napędowego wirnika.

Fan coile Carrier z opcją LEC:

  •     klasa A (certyfikat Eurovent)
  •     obniżone koszty energii
  •     poprawa komfortu
  •     maksymalnie elastyczny
  •     zwiększona żywotność

System Aquasmart
System sterowania ze sterownikiem z ekranem dotykowym Aquasmart Touch Pilot dopasowuję pracę systemu i poszczególnych urządzeń Carrier aby zapewnić wymagane zapotrzebowanie w budynku tam, gdzie jest to konieczne, kiedy jest to konieczne i z wydajnością jaka jest wymagana. Pozwala to na zmniejszone zużycie energii oraz optymalną pracę systemu. Połączenie kontroli strefowej, harmonogramów pracy oraz optymalnych nastaw poszczególnych urządzeń zapewnia osiągnięcie maksymalnych oszczędności. Aquasmart umożliwia 24-godzinne scentralizowane sterowanie dostępne przez internet.


Aquasmart Touch Pilot

 

Automatyczna regulacja przepływu powietrza w zakresie od 0% do 100% pozwala lepiej oraz precyzyjniej regulować wydajność ogrzewania lub chłodzenia i zapewnić większy komfort w pomieszczeniu.

Seria klimakonwektorów LEC

W rodzinie klimakonwektorów LEC Carrier znajdują się:

42N obudowane
42EM kanałowe 09/19 i 29/39
42BJ kanałowe - korytarzowe
42GM/GR systemy centralne
42GW kasetowe