Podczas ceremonii prezentacji szwedzkiego pawilonu na terenie Expo 2020 w Dubaju (ZEA) Grupa Systemair, jako oficjalny sponsor, przedstawiła rozwiązania w zakresie klimatyzacji i wentylacji, które zamierza zapewnić w budynku o nazwie „Las”.

Zgodnie z tematem Expo „Łączenie umysłów, tworzenie przyszłości”, system HVAC nastawiony jest na najnowocześniejszą inżynierię, cyfrowe rozwiązania sterowania i technologię czujników. Systemair kładzie nacisk na efektywność energetyczną i zdrową jakość powietrza w pomieszczeniach. Publicznie dostępna aplikacja rzeczywistości rozszerzonej umożliwi odwiedzającym interaktywne badanie funkcjonowania, korzyści i znaczenia technologii klimatyzacji w pomieszczeniach.

Wiceprezes Systemair, Kurt Maurer, zauważył: „Będąc wysoce złożoną, unikalną strukturą, szwedzki pawilon Expo 2020 daje nam możliwość zaprezentowania naszych możliwości w dostarczaniu wysokiej klasy rozwiązań HVAC od koncepcji do realizacji. Co ważniejsze, pozwala nam podkreślić rolę wentylacji i klimatyzacji w oszczędzaniu energii, ochronie planety, zapewniając jednocześnie zdrowe środowisko wewnętrzne dla nas i przyszłych pokoleń.”

192 kraje wezmą udział w tym ekscytującym wydarzeniu, które rozpocznie się 20 października 2020 r. i potrwa sześć miesięcy. Grupa Systemair zaprasza gości i partnerów na szeroki wachlarz swoich działań podczas wystawy.