Problem smogu w naszym kraju jest coraz bardziej nagłaśniany. Zanieczyszczone powietrze ma na tyle duży wpływ na na zdrowie, że coraz częściej można spotkać w naszych domach i mieszkaniach urządzenia oczyszczające powietrze.

Jakie urządzenie wybrać?
Oczywistym wyborem wydaje się być oczyszczasz powietrza. Ale czy jest to rzeczywiście najbardziej efektywne rozwiązanie zwłaszcza, kiedy dodatkowo chcemy zamontować klimatyzację?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że klimatyzatory są używane również w zimie. Możemy korzystać z nich w celu ogrzewania powietrza, ale jeśli są wyposażone w odpowiednie filtry, działają równie dobrze w roli oczyszczaczy. Jeśli więc zależy Ci na urządzeniu wielofunkcyjnym, które także dostosuje temperaturę do Twoich preferencji, niezależnie od pory roku, warto przyjrzeć się bliżej dostępnym na rynku klimatyzatorom.

Rodzaje filtrów w klimatyzatorach
Wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę na to, jakie rodzaje filtrów posiada. Jakich filtrów możemy spodziewać się w klimatyzatorach?
● filtr powietrza - standardowe wyposażenie klimatyzatora, usuwające kurz i pył;
● filtry oczyszczające powietrze, których zadaniem jest usunięcie zapachów oraz drobniejszych cząstek;
● filtry antybakteryjne przeznaczone do usuwania i unieszkodliwienia bakterii, wirusów, roztoczy.

Cząsteczki z których składa się smog są na tyle niewielkie, że nie każdy filtr jest w stanie je wyłapać. Klimatyzatory AUX są wyposażone w filtry wielowarstwowe, który zbiera z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, z którymi stykamy się w sezonie smogowym. Czterostopniowa filtracja, z aktywnym filtrem węglowym, przeciwbakteryjnym, antywirusowym oraz filtrom z witaminą C zapewnia świeże i czyste powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu. Dodatkowo użyte filtry usuwają 99.9% PM 2.5 dzięki elektrostatycznej jonizacji. Model AUX Jupiter posiada taki filtr już wbudowany, jednak mamy możliwość dokupienia tej opcji do innych modeli.


Zadbaj o odpowiednią wentylację w mieszkaniu
Klimatyzator oczyszcza powietrze w Twoim domu, ale trzeba pamiętać że pomieszczenia trzeba też odpowiednio często wierzyć. Pozwala to na wymianę powietrza, co jest szczególnie ważne dla alergików i osób cierpiących na astmę. 

W czasie zimy, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na szkodliwe działaniem smogu, najlepiej jest wierzyć pomieszczenia kiedy jakość powietrza na zewnątrz jest jak najlepsza. Stan powietrza w danym momencie bez problemu sprawdzisz w internecie. Pamiętaj o wcześniejszym wyłączeniu klimatyzatora i dopiero potem otwórz okno. Przy wymianie powietrza w bardziej niekorzystnych warunkach nasze urządzenie będzie musiało pracować intensywniej oraz filtry będą musimy być częściej wymieniane.


Odpowiednio używany klimatyzator nie tylko zwiększy komfort w domu w lecie oraz pomoże w ogrzewaniu mieszkania w zimie, ale również zadba o zdrowie Twojej rodziny w sezonie smogowym.

Dowiedz się więcej na temat modelu AUX Jupiter: http://www.cnaux.pl/klient-indywidualny/scienne/seria-jupiter/