Oczyszczacz powietrza Lautus to nowość w ofercie Venture Industries. 

Urządzenia przeznaczone jest do filtracji powietrza z cząstek drobnoustrojów, grzybów, bakterii i wirusów o rozmiarach powyżej 0,1 µm w przestrzeniach zamkniętych, w których przebywają ludzie takich jak recepcje, sklepy, apteki, biura, biblioteki, restauracje, a także w przestrzeniach przemysłowych jak warsztaty mechaniczne.

W urządzeniu zastosowano 3-stopniowy poziom filtracji:

I – filtr wstępny w klasie G4*, znajdujący się zaraz za wlotem, którego zadaniem jest wyłapanie cząstek wielkości kurzu, pyłów oraz zabrudzeń z powietrza,
II – filtr w klasyfikacji H13*, znajdujący się za filtrem wstępny i przed lampą UV-C, którego zadaniem jest filtracja powietrza z drobnoustrojów, bakterii, czy grzybów,
III – Filtr w klasie H14*, znajdujący się za lampą UV-C który jest w stanie zatrzymać 99,995% cząsteczek o rozmiarze 0,1 µm takich jak np. wirusy.

Komora składająca się z filtrów H13 i H14 oraz lampy UV-C jest komorą szczelną, a promieniowanie lampy UV-C powoduje rozpad komórek mikroorganizmów skutecznie zwalczając je z wnętrza urządzenia. W panelach bocznych zastosowano diody LED informujące użytkownika o działaniu lampy UV-C. Sama lampa działa interwałowo w cyklach jedna godzina naświetlanie komory, kolejną godzinę lampa jest wyłączona. Urządzenie spełnia wymagania normy PN PN-EN 62471 dotyczące bezpieczeństwo fotobiologicznego lamp.

Ze względu na znacząco krótszy czas utrzymywania się bakterii i wirusów na obiektach wykonanych z miedzi, na wlocie urządzenia jaki i w szczelnej komorze pomiędzy filtrami H13 i H14 zastosowano siatki miedziane w celu przyspieszenia rozkładu mikroorganizmów.

Inteligentny system sterowania pozwala na 4 – stopniową regulacje wydajności. Urządzenie jest wyposażone w sygnalizację zabrudzenia filtra wstępnego, rozszczelnienia filtra dokładnego H14 oraz awarii lampy UV-C. Całość zamknięto w nowoczesnej konstrukcji wykonanej z malowanej blachy aluminiowej osadzonej na kołach zapewniających łatwość transportu.

Więcej: https://www.venture.pl/wentylatory/strefa-bezpiecznego-powietrza/lautus