Firma LG została uznana za niezmienne prowadzenie w zakresie ochrony środowiska i wdrażanie energooszczędnych urządzeń domowych, telewizorów i klimatyzatorów. 2 kwietnia nagroda "Partner Sustained Excellence Award" za rok 2018 ENERGY STAR trafiła do LG Electronics.

- Zrównoważenie środowiskowe jest podstawową zasadą biznesową w LG, jesteśmy dumni z naszej długoletniej współpracy z ENERGY STAR i naszego pozytywnego wpływu na środowisko w Stanach Zjednoczonych - powiedział William Cho, prezes i dyrektor generalny LG Electronics North America. - LG pomaga amerykańskim konsumentom doświadczyć innowacji dla lepszego życia poprzez tworzenie produktów, które zapewniają oszczędność energii, aby pomóc zaoszczędzić pieniądze i środowisko, nie obniżając wydajności ani stylu.

Asystent EPA, William Wehrum, pochwalił LG za jego osiągnięcia: - Utrzymując swoje zaangażowanie w program ENERGY STAR, LG nadal jest liderem dla innych, udowadniając, że kiedy oszczędzamy energię, wartość finansowa wzrasta. LG jest częścią wyróżniającej się grupy, która podjęła długoterminowe zobowiązanie do poprawy zdrowia publicznego i ochrony środowiska poprzez eliminowanie marnotrawstwa energii i związanych z tym zanieczyszczeń.

- Po raz pierwszy uznana jako Partner Roku ENERGY STAR w roku 2012, firma LG jest zaangażowana w opracowywanie najbardziej innowacyjnych i energooszczędnych produktów, które zapewniają klientom najwyższą wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na planetę - wyjaśnił Cho, który wcześniej został nazwany przez CR Magazine jako Odpowiedzialny CEO Roku, w dużej mierze dzięki jego zaangażowaniu w zakresie efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju środowiska.