MAXvent owlet spełniają wymagania dyrektywy ErP 2015!

MAXvent owlet to trzecia generacja wentylatorów średniociśnieniowych, w której zastosowano nowy wirnik z tworzywa o unikalnym kształcie łopat zaczerpniętym z bioniki. Obniżeniu uległ hałas nawet do 12 dBa w stosunku do poprzednich modeli i poprawiona została sprawność o 25%. Biorąc pod uwagę uzyskaną w ten sposób oszczędność energii, koszt poniesionej inwestycji związanej z zakupem wentylatora zwraca się w okresie do 2 lat.

Dzięki zastosowaniu nowego materiału ZAmid wirnik wentylatora jest lżejszy i odporny na korozję. Materiał kompozytowy ZAmid ma właściwości materiałowe podobne do stali, ale jest znacznie lżejszy. Wentylatory przy użyciu ZAmid mogą być produkowane w jednorazowym procesie, bez spawów i złączy oraz w formie trójwymiarowej zoptymailowanej bionicznie. MAXvent owlet wraz z wirnikiem z ZAmidu osiąga i wytrzymuje znacznie wyższe prędkości.

Regulacja kątu nachylenia łopat pozwala na dokładne dopasowanie wentylatora do punktu pracy.
Wentylatory MAXvent owlet dostępne są zarówno z silnikami asynchronicznymi AC jak i komutowanymi elektroniczne ECblue.
Mogą pracować w poziomie i w pionie oraz przetłaczać powietrze w obu kierunkach.Mogą być dostarczone z dodatkowymi akcesoriami takimi jak wibroizolatory, dysze wlotowe, połączenia elastyczne, siatki ochronne, itp.

Wentylatory MAXvent owlet dedykowane są zwłaszcza do skraplaczy, parowników, chłodnic powietrza i wież chłodniczych. Doskonale sprawdzają się również w układach chłodzenia silników, transformatorów i maszyn. Znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, metalurgicznym i spożywczym. Są niezastąpionym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zbyt wysokie spadki ciśnienia wykluczają zastosowanie standardowych wentylatorów osiowych.

Dostępne są w wersji odpornej na wstrząsy (do środków transportu) i ATEX. Posiadają certyfikat CE. Spełniają wymagania dyrektywy ErP 2015.

Dane techniczne MAXvent owlet:

  • wydajność  do 130.000 m3/h
  • ciśnienie statyczne 1900Pa
  • temperatura pracy od -20°C do +50°C (wersje od -40°C do +80°C na zapytanie)
  • wielkości wirników od 315 do 1400 mm (13 średnic)
  • silniki IEC B3 Siemens lub podobne o stopniu ochrony IP55 w klasie IE2 lub IE3 - 2,4,6, i 8-polowe
  • obudowa stalowa w 2 wymiarach zgodna ze standardami Eurovent
  • więcej danych w karcie pdf

"Dużą zaletą jest to, że wirnik, silnik i regulator pochodzą z jednej firmy i powstały w Ziehl-Abegg jako seria dopasowanych komponentów, czego nie oferuje żaden inny producent" - podkreśla Mathieu Forget Product Manager Ziehl-Abegg.

MAXvent owlet miał swoją premierę podczas wiodących targów Mostra Convegno Expocomfort 2012 w Mediolanie (Włochy).

Ziehl-Abegg MAXvent owlet

MAXvent owlet Ziehl-Abegg

 

Zobacz film o MAXvent owlet:

 

Ziehl-Abegg - The Royal League in ventilation, control and drive technology