Jeden z najnowszych produktów Ziehl Abeg - wentylator ZAplus - został zwycięzcą tegorocznej Good Design Award 2012, nagrody i tytułu przynawanego przez Japan Industrial Design Promotion Organization (JIDPO). W uzasadnieniu potwierdzono, że ZAplus to rozwiązanie o najwyższej wydajności, elastyczności i niezwykle prostego montażu oraz doceniono aspekt ochrony środowiska. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród GDA odbyła się pod koniec listopada w Tokio

Nagrodzony wentylator ma zastosowanie w aplikacjach chłodniczych i klimatyzacji.

ZAplus

Premiera ZAplus odbyła się podczas targów Mostra Convegno 2012 w Mediolanie. Komponenty i technologia użyta to budowy ZAplus znacznie oszczędzającą energię, wykraczając poza progi dyrektywy UE (ERP) dotyczącej oszczędności energii, wyznaczając tym samym nowe standardy w zakresie wydajności. ZAplus jest do 24% bardziej wydajny niż zwykłe wentylatory.

System ZAplus jest rozwiązaniem dla producentów urządzeń, którzy martwią się przyszłymi ścisłymi przepisami UE w zakresie oszczędzania energii (ERP 2015). ZAplus bowiem przewyższa najbardziej rygorystyczne normy dotyczące energooszczędnych silników. ZAplus jest kompaktowym wentylatorem osiowym z serii FE2owlet, wykonanym materiału kompozytowego o wysokiej wytrzymałości, zintegrowanym z silnikiem i regulatorem.

ZAplus waży co najmniej osiem kilogramów mniej niż dziś dostępne na rynku podobne urządzenia. Na dodatek, praca tego wentylatora osiowego jest bardzo cicha.

ZAplus GDA

 

ZAplus oszczędza około 150 euro rocznie przy dziennym czasie pracy średnio 16 godzin (6000 h / rok). ZAplus daje producentom urządzeń, którzy obawiają się zaostrzenia i tak surowych przepisów UE w zakresie oszczędności energii (ERP 2015), pewność co do swojej superenergooszczędności, która aktualnie przekracza europejskie wytyczne (najsurowsze na świecie) w zakresie oszczędności aż dwukrotnie.

 

 

Good Design Award jest częścią systemu oceny i promocji ustanowionej przez Japan Industrial Design Promotion Organization w 1957 roku. W czasie ponad 50-letniej historii Good Design Awards uznano za doskonałe projekty ponad 35.000 produktów.