W Lublinie jak i w Bydgoszczy ponad 100 osób otrzymało certyfikat po szkoleniach zorganizowanych przez firmę ELEKTRA - która jest jedynym polskim producentem systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego i systemów ochrony przed śniegiem i lodem. ELEKTRA jest również jednym z większych w Europie producentów przewodów i mat grzejnych.


ELEKTRA Spółka Jawna

Spółka z Mazowsza już niemal 30 lat działa w branży grzewczej, produkując elektryczne systemy grzejne zarówno na rynek rodzimy jak i eksport. Centrala znajduje się w Warszawie, zaś fabryka, magazyn i centrum logistyczne w Ożarowie Mazowieckim. Firma cały czas rozwija się zwiększając możliwości produkcyjne. W zeszłym roku rozpoczęła rozbudowę zakładu w Ożarowie o dodatkowe pomieszczenia magazynowe i administracyjne. Jeszcze w tym roku polski producent planuje przeniesienie biur z Warszawy do Ożarowa. ELEKTRA posiada biura handlowe w: Białymstoku, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu jednak główną sieć sprzedaży stanowią dystrybutorzy regionalni w kraju i za granicą.
ELEKTRA przez 28 lat produkcji nieustannie prowadzi badania nowych technologii, wprowadza innowacje technologiczne i unowocześnia na bieżąco produkty i proces produkcyjny. Jakość produktów jest badana wielokrotnie podczas procesu wytwarzania, jak również na zakończenie produkcji przed przekazaniem wyrobu do magazynu. Dodatkowo produkty ELEKTRA badane są przez czołowe jednostki certyfikacyjne, a wyniki potwierdzają wydane przez te podmioty certyfikaty i dopuszczenia.

ELEKTRA to aktualnie:

 • 100-osobowa załoga
 • 8 milionów metrów przewodów wyprodukowanych w ciągu roku
 • obrót wynoszący 20 milionów euro rocznie

ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego oraz w systemach wentylacyjnych z odzyskiem ciepła zarówno dla budownictwa mieszkaniowego, jak też obiektów przemysłowych. Więcej o ofercie firmy:

ELEKTRA – rozwiązania dla każdego

Podczas szkoleń Inwest Plus przedstawione zostały najważniejsze zagadnienia teoretyczne oraz praktyczne w tematyce ogrzewania podłogowego oraz ochrony przed mrozem, śniegiem i lodem. Podano przykłady zastosowania przewodów i mat grzejnych, przedstawiono najnowsze produkty i realizacje. Organizatorzy szkolenia zaprezentowali także najnowsze produkty oraz zasady prawidłowego projektowania, doboru i montażu elektrycznych systemów grzejnych. Zwrócili uwagę na najczęściej popełniane błędy i istotną rolę regulacji i sterowania układami.

Chociaż szkolenie skupiło się na systemach:
• elektrycznego ogrzewania podłogowego
• ochrony przed mrozem rur i rurociągów
• ochrony przed śniegiem i lodem

należy pamiętać, że oferta ELEKTRA Sp.J. jest znacznie szersza i obejmuje, oprócz własnej marki ogrzewania podłogowego i ochrony przed śniegiem i lodem, inne rozwiązania grzewcze i wentylacyjne takie jak:

 • grzejniki konwekcyjne i łazienkowe ADAX i Atlantic
 • piece akumulacyjne Olsberg
 • pojemnościowe ogrzewacze wody Atlantic
 • wentylację z odzyskiem ciepłą FLEXIT
 • odkurzacze centralne FLEXIT
 • systemy ogrzewania dla przemysłu Raychem.

Elektryczne ogrzewanie ELEKTRA

Systemy elektrycznego ogrzewania ELEKTRA to nie tylko popularne ogrzewanie podłogowe, ale także: 
- ochrona przed śniegiem i lodem czyli ogrzewanie podjazdów, ramp, chodników oraz krawędzi dachów, koryt dachowych, rynien i rur spustowych
- ogrzewanie rur i rurociągów
- systemy specjalne ochrony przed niskimi temperaturami (np. zabezpieczenia w mroźniach i chłodniach)
- ogrzewanie w rolnictwie - kojce porodowe, stoły rozssadowe
- utrzymanie temperatur w procesach technologicznych
- ogrzewanie boisk sportowych.

Prawidłowe zaprojektowanie i wykonanie instalacji chroniącej przed śniegiem i lodem daje pewność, że ogrzewane powierzchnie będą wolne od śniegu i lodu, rynny i rury spustowe będą drożne, a na dachu nie utworzą się nawisy śnieżne i sople.

System  ochrony przed mrozem ELEKTRA chroni nawet w najbardziej surową zimę rury, zawory, siłowniki i inne elementy podatne na uszkodzenia w wyniku oddziaływania niskiej temperatury. Straty poniesione z powodu uszkodzonych rur i zaworów przewyższają nakłady poniesione na instalację grzewczą.

Wybrane zalety ogrzewania elektrycznego:

 • niższe koszty inwestycyjne (w porównaniu z innymi systemami grzewczymi)
 • bardzo łatwa, precyzyjna i niezależna regulacja temperatury w każdym pomieszczeniu,
 • energia elektryczna - najczystsze medium z  niemalże nieograniczonym dostępem
 • efektywność blisko 100% - ze względu na brak strat ciepła podczas spalania oraz przesyłu,
 • brak tzw. "brudnych pomieszczeń", takich jak kotłownia.


ELEKTRA oferuje pełen asortyment swoich systemów, łącznie ze sterowaniem, które utrzymuje system w pełnej gotowości i nie dopuszcza do jakichkolwiek zagrożeń włączając system tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Regulatory mogą być, do wyboru, proste lub manualne lub programowalne w zależności od potrzeb klienta.
Firma oferuje także wsparcie projektowe, dobór produktów i wsparcie podczas procesu inwestycyjnego.


Poza katalogiem

ELEKTRA nie boi się wyzwań. Projektuje i produkuje także instalacje grzewcze dla nietypowych, pozakatalogowyh rozwiązań. Dla przykładu, specjaliści ELEKTRA zaprojektowali i wdrożyli:
- ogrzewanie konfesjonałów
- podgrzewane blaty do utrzymania temperatury produktów cukierniczych
- ogrzewanie kombinezonów dla płetwonurków
- ogrzewane budy dla zwierząt
- przewody grzejne w imitacji pieca kaflowego.

Katalog systemów grzewczych dostępny jest tutaj zaś cennik 2013 tutaj. Na stronie www.elektra.pl znajdują się też biblioteki CAD.

Kolejne szkolenia Inwest Plus

Pytania w sprawie szkoleń prosimy kierować na adres mailowy szkolenia@elektra.pl lub kontaktować się telefonicznie nr +48 22 843 32 82 w. 111. Informacje o kolejnych szkoleniach cyklu Inwest Plus pojawia się na www.szkolenia.elektra.pl oraz stronach portalu HVACR.pl.