Duża część produktów Ziehl-Abegg przekracza minimalne wymogi efektywności systemów ERP, zarówno wśród produktów AC jak i wyposażonych w technologię EC:

Źródło: Ziehl-Abegg

Sprawności wentylatorów osiowych z silnikami asynchronicznymi (AC) oraz elektronicznie komutowanymi (EC) Ziehl-Abegg. Linią przerywaną oznaczono produkty, które nie są zgodne z minimalnymi wymaganiami sprawności dla wirników napędzanych silnikami (czyli wentylatorów), które nie mogą być wprowadzane na rynek europejski (czyli produkowane) od 01.01.2013 r. Linią ciągłą - po 01.01.2015 r. Źródło: Ziehl-Abegg

Ziehl-Abegg już dzisiaj oferują technologię jutra odnośnie wentylatorów, zgodną z planem Unii Europejskiej do roku 2020 znanym też jako plan 20-20-20, którego częścią jest Dyrektywa ERP:

- zmniejszenie zużycie energii -20%
- zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych (CO2) - 20%
- całkowity udział energii odnawialnej +20%.

Przepisy Dyrektywy ErP odnośnie wentylatorów dotyczą wszytskich wyposażonych w silniki elektryczne o mocy pobieranej od 0,125 kW do 500 kW sprzedawanych lub importowanych do Unii Europejskiej.

Dzięki swoim rozwiązaniom Ziehl-Abegg już dzisiaj zapewnia bezpieczną przyszłość producentom urządzeń zaniepokojonym z powodu surowych regulacji UE dotyczących oszczędzania energii (ErP 2015). Nowe rozwiązania techniczne firmy Ziehl-Abegg z dużym zapasem spełniają najostrzejsze na świecie wymogi w zakresie oszczędzania energii.

Wymóg niższego zużycia energii, stawiany przez UE w przyszłości, Ziehl-Abegg spełnia już dziś nawet w przypadku tradycyjnych produktów. Daje to producentom, projektantom i użytkownikom bezpieczeństwo w odniesieniu do dyrektywy ErP.

Ziehl-Abegg przygotowała specjalna stronę o swojej pełnej gotowości do wdrożenia ERP, dostępną pod adresem erp2015.ziehl-abegg.com

Na stronie tej można uzyskać odpowiedzi na pytania o Dyrektywę ERP takie jak:

Czy istniejący system będzie musiał zostać zmodernizowany?
Czy wentylatory podrożeją?
Czy silniki również będą objęte dyrektywą?
Czy są jakieś wyjątki?
Co Dyrektywa ERP oznacza w odniesieniu do wentylatorów AC?
Jak można stwierdzić, czy wentylator jest zgodny z wymogami?

oraz inne przydatne informacje.

Czytaj więcej: Dyrektywa ERP