Wentylator ZAplus - The Best Product of the Year 2013

Nagroda Plus X Award, to wyróżnienie dla całego zespółu techników i inżynierów Ziehl-Abegg pracującego nad konstrukcją ZAplus.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali 22 czerwca 2013 roku w Kolonii. Uroczystość, uznana za jedną z najlepszych imprez biznesowych, była transmitowana w TV.

Od lewej: dr Walter Angelis i Christopher Strobel - Dyrektorzy Techniczni Ziehl-Abegg - podczas gali nocnej Plus X Award 2013 w Kolonii. Fot. Ziehl-Abegg

Od lewej: dr Walter Angelis i Christopher Strobel - Dyrektorzy Techniczni Ziehl-Abegg

- podczas gali nocnej Plus X Award 2013 w Kolonii. Fot. Ziehl-Abegg

Uzasadnienia jury Plus X Award 201:

    Cpro

  •    Wirnik Cpro charakteryzuje innowacyjny kształt przypominający kroplę wody. Konstrukcja Cpro skutkuje spokojniejszą pracą i mniejszym zużyciem energii w porównaniu do podobnych produktów. Cpro wykonany jest z nowego materiału ZAmid, o właściwościach podobnych do stali, które sprawiają, że urządzenie może pracować z prędkością obrotową 70 m/s. Wirnik jest używany w bardzo precyzyjnych urządzeniach klimatyzacyjnych, w wentylacji i do wyciągu powietrza, a także w systemach chłodzenia, centralach wentylacyjnych i technologii clean room. Dzięki użyciu materiału kompozytowego, Cpro jest całkowicie odporny na korozję, w 100% nadaje się do recyklingu i zużywa 15% mniej energii podczas pracy, niż wirniki stalowe.

    ZAplus

  •     ZAplus Ziehl-Abegg to wentylator o pionierskich wydajnościach, ekstremalnie elastyczny i bardzo prosty w montażu. Przy projektowaniu konstrukcji łopaty wentylatora, inżynierów z Ziehl-Abegg zainspirował spokojny lot sowy. Użycie wirnika Cpro spowodowało znaczne zmiany w wydajności i poziomie hałasu wentylatora. Te kilka zmian technicznych spowodwało powstanie zupełnie nowego i rewolucyjnego urządzenia o kompaktowych wymiarach, które oszczędnie zużywa energię, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego przepływu i niskiego poziomu hałasu. ZAplus jest bionicznym wentylatorem osiowym o kompaktowej jednostce, wykonanym z wysokiej wytrzymałości materiału kompozytowego, w którym silnik i układ sterowania są zintegrowane, i w którym może być zamontowany dyfuzor. W ten sposób system ZAplus może osiągnąć oszczędność energii rzędu 20%.

W kategorii motoryzacji nagrodę otrzymał ZAwheel - system napędu elektrycznego, który jest wykorzystywany w autobusach miejskich. ZAwheel już wielokrotnie w sektorze motoryzacyjnym otrzymywał wyróżnienia. Ta decyzja jury nie była zaskoczeniem według Petera Fenkla Prezesa Zarządu w Ziehl-Abegg: "Nasze elektryczne rozwiązanie napedowe dla autobusów wywołało bardzo pozytywną reakcję na całym świecie, odkąd produkt został zaprezentowany na Targach Pojazdów Użytkowych IAA we wrześniu ubiegłego roku. ZAwheel jest bardziej wydajnym systemem, niż wszystkie inne napędy elektryczne. Holenderski producent autobusów VDL Bus & Coach, szósty w Europie pod względem produkcji tych pojazdów, standardowo instaluje takie napędy we wszytskich nowych pojazdach.

O Plus X Award
Plus X Award jest symbolem jakości marki. Najlepsze produkty roku sa wybierane przez szanowane i niezależne jury, składające się z ponad 130 branżowych neutralnych jurorów z 32 krajów, w tym wybitnych dziennikarzy i osobistości z branży. Plus X Award to nagroda przyznawana za innowacyjne technologie i produkty w różnych kategoriach. Plus X Award wyróżnia produkty, które są innowacyjne i opłacalne dla przyszłości i posiadają co najmniej jeden faktor "Plus X" - dodatkową wartość produktu. Więcej: plusxaward.com