Promienniki rurowe zasilane gazem Mark INFRA HE zostały opracowane z myślą o najwyższej możliwej wydajności połączonej z niską emisją NOx. Dzięki temu urządzenie idealnie nadaje się dla projektów BREEAM.

Promienniki rurowe podczerwieni Mark Infra HE wykorzystują długofalowe promieniowanie podczerwone. Ogrzewanie promiennikowe oparte jest na zasadzie transferu ciepła z cieplejszego ciała stałego do tego o niższej temperaturze za pośrednictwem fali elektromagnetycznej, która, nie napotykając oporu powietrza, ogrzewa ściany, podłogę i ludzi przebywających w pomieszczeniu.

Zaraz po zetknięciu się z ciałem człowieka, promieniowanie podczerwone zamienia się w ciepło. Temperatura powietrza pozostaje niezmienna, ale ciepło jest odczuwalne. Tą metodę ogrzewania uznaje się za najbardziej komfortową.

Im silniejsze jest promieniowanie cieplne, tym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło dla uzyskania komfortowych warunków temperaturowych w pomieszczeniu. Dlatego ogrzewanie systemem Mark INFRA jest znacznie bardziej ekonomiczne w porównaniu z systemami konwencjonalnymi.

Możliwe obszary zastosowania obejmują: hale widowiskowe, zakłady produkcyjne, hangary lotnicze, pomieszczenia wystawowe i garaże.