Nowa chłodnica powietrza Mini COMPACT firmy Güntner została ogłoszona zwycięzcą prestiżowych niemieckich nagród za innowacyjność.

Chłodnica powietrza Mini COMPACT, wprowadzona na rynek w styczniu br., spełnia wymagania dotyczące chłodzenia w małych sklepach spożywczych, restauracjach, stołówkach i podobnych niewielkich przypadkach. Jest bardziej energooszczędna i tańsza w eksploatacji niż tradycyjne rozwiązania do tych zastosowań. Może być również używana z szeroką gamą czynników chłodniczych – wcześniej różne modele były wymagane dla różnych czynników chłodniczych.

Nowa obudowa mierzy zaledwie 124 mm wysokości, co czyni ją najbardziej płaską chłodnicą powietrza Güntner do tej pory. Skierowane w dół wentylatory umożliwiają montaż równo z sufitem, maksymalizując przestrzeń i zapobiegając gromadzeniu się brudu na górnej powierzchni. Czyszczenie i konserwacja są proste dzięki łatwej do otwarcia składanej tacy.

Trzy lata testów w specjalnym laboratorium Güntner zaowocowało nową technologią odszraniania, która obniża zoptymalizowane koszty ogrzewania odtajania nawet o 30% w przypadku wentylacji i 50% w przypadku odszraniania.

Firma Güntner oferuje dziesięć wariantów klimatyzatorów Mini COMPACT o mocy od 0,4 do 2,2 kW. Do każdego wariantu dołączona jest gotowa do podłączenia skrzynka oraz trzyletnia gwarancja.

To już trzeci rok z rzędu, w którym firma zdobyła tę nagrodę, wcześniej wyróżniona za chłodnicę powietrza Dual COMPACT w 2020 r. i chłodnicę powietrza Cubic VARIO z UV-C w 2021 r.