Niemal każdego roku na rynku pojawiają się nowe modele klimatyzatorów, o coraz bardziej wyśrubowanych parametrach, konkurencyjnej energooszczędności, „inteligencji” i możliwościach sterowania, nie mówiąc już o coraz bardziej wyrafinowanym wyglądzie. W odsłonie 2016 swoich klimatyzatorów ściennych Samsung postawił na wyjątkową wydajność i cichą pracę, zdalne sterowanie poprzez sieć WiFi oraz dystrybucję świeżego powietrza wolnego od zanieczyszczeń.

 

Po prostu wydajność, czyli tajemnice większej skuteczności

Mówiąc o wydajności, należy wskazać przede wszystkim rozwiązania, które z punktu widzenia użytkownika zapewniają szybkie chłodzenie pomieszczenia.

 

Niezależnie od wielkości, aranżacji, naświetlenia czy przeznaczenia pomieszczenia - klimatyzatory domowe Samsung zapewnią komfort we wnętrzu!

 

Wszystkie modele klimatyzatorów Samsung RAC (Residential Air Conditioning) zapewniają chłodzenie o 38% szybsze w odniesieniu do modeli konwencjonalnych (testy przeprowadzone na modelu AR09JSPFAWK, porównanie z modelem konwencjonalnym Samsung AR09JQFPAUR). Za poprawioną efektywność chłodzenia odpowiadają:

  • Technologia POWERboostTM.
  • 8-polowy silnik sprężarki z technologią Digital Inverter (dostępny w modelach AR09KSWSBWKNZE/X, AR12KSWSBWKNZE/X, AR09KSFHBWKNZE/X, AR12KSFHBWKNZE/X). Rozwiązanie to zaczyna zastępować silnik 4-polowy. Przekłada się to na bardziej stabilną pracę – mniejsze wahania momentu i zmniejszone drgania, co poprawia nie tylko efektywność, ale i umożliwia wyraźnie cichszą pracę.
  • Płynna regulacja pracy sprężarki (bez częstego włączania i wyłączania) zapewnia utrzymywanie żądanej temperatury przy mniejszym zużyciu i awaryjności sprężarki, jak i wyższej efektywności energetycznej urządzenia. Aktualnie klimatyzatory z technologią Digital Inverter 2016 zużywają 32% mniej energii niż modele konwencjonalne (wyższa cena katalogowa modelu z technologią Digital Inverter rekompensowana jest przez obniżone rachunki za prąd).

Do wydajności i wysokiej efektywności urządzeń przyczynia się wysoki przepływ powietrza – struga jest szersza i ma większy zasięg. Po pierwsze, zasysane są większe ilości powietrza – urządzenie zawdzięcza to dużej powierzchni ssącej. Po drugie, przepływ powietrza jest usprawniony dzięki większej szerokości urządzenia oraz większemu wentylatorowi (który ciszej działa), poprawionemu kątowi nawiewu i dodatkowym kierownicom powietrza w kształcie V.

 

Elegancja w każdym szczególe: modele klimatyzatorów Prestige i Premium.

 

Nie tylko chłodne, ale i czyste

Obok parametrów decydujących o komforcie w pomieszczeniu (temperatura i wilgotność), we współczesnej domowej klimatyzacji zwraca się też szczególną uwagę na czystość powietrza. Dlatego najnowsze rozwiązania mieszkaniowe z oferty Samsung wyposażone są w przeciwpyłkowy filtr PM2.5 (wykonany z materiału antybakteryjnego i antywirusowego).

Filtr PM 2.5 sprawdza się przy usuwaniu drobnych pyłów – eliminuje ich 90% w ciągu 40 min., zaś 99% - w ciągu 100 min. Filtr łatwo utrzymać w czystości ze względu na bardzo prosty demontaż, nie wymagający żadnych narzędzi. Filtr myty regularnie pod bieżącą wodą gwarantuje wysoką skuteczność przez długi czas.

Klimatyzator do specjalnych zadań... domowych. Filtry i zaawansowany jonizator zabezpieczają jakość powietrza dla zdrowia wszystkich mieszkańców.

W klimatyzatorach Samsung zastosowana jest też opatentowana technologia jonizacji powietrza o nazwie Virus Doctor. Jonizator Virus Doctor redukuje do 99% wirusów, bakterii (np. Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae, gronkowiec złocisty), grzybów i pleśni (np. kropidlaki) oraz roztoczy. Skuteczność jonizatora Virus Doctor została potwierdzona certyfikatami na całym świecie oraz certyfikatem bezpieczeństwa TÜV Rheinland Polska o numerze T 61000236.001.

 

Wszystkie znaczenia funkcjonalności

Klimatyzatory domowe Samsung pomyślane są jako urządzenia niemal bezobsługowe dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji. Funkcja 2 Step Cooling pozwala zarówno szybko osiągnąć, jak i utrzymać żądaną temperaturę, bez ciągłego ustawiania pracy urządzenia. Klimatyzator szybko schładza powietrze używając trybu Fast Cool i automatycznie przełącza się w tryb Comfort Cool, utrzymując zadaną temperaturę.

Nowoczesne klimatyzatory domowe to także sterowanie przez sieć Wi-Fi i aplikację mobilną dostępną na smartfony i tablety. Samsung Smart Home App pozwala na sterowanie urządzeniami Samsung zarówno w domu jak i poza nim. Można uruchamiać je zdalnie (np. wracając do domu po pracy), regulować czy sprawdzać działanie. Aplikacja Smart Home dostępna jest na urządzenia z systemem Android (4.0 i wyżej) oraz iOS.

Trwałość, płynna i bezawaryjna praca zagwarantowane są przez dodatkowe systemy ochronne. Sprężarka zabezpieczona jest przed skutkami wahnięć w sieci, a płytka sterująca – przed przepięciami. Lamele wymienników ciepła są zabezpieczone przed korozją i rdzewieniem, a o czystość urządzenia może dbać funkcja Auto Clean. Po wyłączeniu jednostki, automatycznie uruchamiany jest wentylator usuwający kurz i wilgoć z wymiennika. Tak zabezpieczone urządzenia jest trwałe, niezmiennie wydajne i gwarantuje czystość powietrza.

 

 

 Trwałość na lata - klimatyzatory Samsung stają się ważnym pod względem funkcjonalności i estetyki elementem wnętrza.