Fläkt Woods to pierwszy producent wprowadzający na rynek nawiewnik z wyświetlaczem ułatwiającym regulację zasięgu oraz z funkcją zachowania stałego zasięgu niezależnie od zmian wartości strumienia powietrza.

Efektywność chłodzenia zwiększona nawet o ponad 40%

Stały, kontrolowany zasięg umożliwia zapewnienie większej efektywności chłodzenia. Dzięki szerokiemu modelowi wypływu powietrza, który jest stosowany w kontrolowany sposób, zwiększenie wydajności chłodniczej nie prowadzi do niestabilnej dystrybucji zimnego powietrza i związanych z tym przeciągów. Zwykle w przypadku chłodzenia powietrzem wydajność chłodnicza wynosi do około 70W/m2. Nawiewnik Optimix umożliwia zwiększenie wydajności chłodniczej do ponad 100 W/m2 bez powstawania przeciągów.

Optimix 2 w 1

Nawiewnik posiada dwie opcje: Optimix L02 i Optimix VAV. Zmiany opcji dokonuje się za pomocą śrubokrętu.

Funkcja Optimix L02 utrzymuje stały zasięg niezależnie od zmieniającego się strumienia powietrza. W systemach VAV, gdzie stosowane są duże zakresy strumienia powietrza oraz duże różnice temperatur powietrza nawiewanego i pomieszczenia, zastosowanie nawiewnika Optimix z funkcją L02 zapewnia pracę bez ryzyka wystąpienia przeciągów.

Optimix VAV to funkcja zapewniająca zmienną ilość powietrza w większym zakresie, gdy wymagane są znacznie mniejsze wartości strumienia powietrza. W tym wypadku następuje taka regulacja zasięgu powietrza, aby dystrybucja powietrza odbywała się bez powstawania przeciągów.

 

Strona produktu OPTIMIX >>
Karta katalogowa OPTIMIX >>
Broszura OPTIMIX >>