Dr inż. Bolesław Gaziński - prezes Systherm, Honorowy Prezes Towarzystwa Klimatyzacji Chłodnictwa i Pomp Ciepła SIMP, wieloletni członek Zarządu i Rady Nadzorczej Krajowego Forum Chłodnictwa - był jednym z twórców dzisiejszej branży chłodniczej i klimatyzacyjnej w Polsce, zarówno pod względem merytorycznym, jak i biznesowym. Niemal od początku transformacji ustrojowej z sukcesem prowadził firmę Systherm, znaną nie tylko ze sprzedaży urządzeń i projektowania instalacji, ale i z wciąż rozwijanego programu szkoleń.

Jego odejście to bardzo smutna wiadomość i strata nie tylko dla Rodziny i współpracowników w firmie. Wiele osób z branży znało Go i ceniło jako partnera biznesowego, mentora, człowieka niezwykle zaangażowanego w rozwój i integrację branży czy wreszcie - dobrego kolegę i przyjaciela.

Msza Święta żałobna odprawiona zostanie 4 kwietnia 2017 r. o godz. 13.00 w kościele  Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu,
przy ul. Naramowickiej 156. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godzinie 14.00 na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Jasna Rola.