Gubernator Brian P. Kemp ogłosił 1 sierpnia 2019 r., że Rivacold, wiodący producent systemów chłodniczych, stworzy 140 miejsc pracy i zainwestuje 5 mln USD w nowy zakład produkcyjny w Buford. 

W 2018 roku powstała nowa spółka Rivacold North America Inc, na czele z prezydentem Dougiem Schmidtem, który wcześniej spędził ponad dziewięć lat w firmie Embraco, jako kierownik sprzedaży w Ameryce Północnej.

- Po 53 latach wiodących projektów i usług w zakresie innowacyjnych rozwiązań chłodniczych w Europie, Rivacold jest podekscytowany, że ma swoją pozycję na rynku północnoamerykańskim - powiedział Doug Schmidt. - Przez całe nasze doświadczenie nauczyliśmy się, że jedynym sposobem na właściwą obsługę klientów jest lokalny projekt i produkcja, aby sprostać szybko zmieniającym się wymaganiom naszej bazy klientów.

Rivacold America dołączył do North American Sustainable Refrigeration Council (NASRC) jako srebrny członek. NASRC jest organizacją non-profit, której celem jest eliminacja barier spowalniających rozpowszechnianie się naturalnych czynników chłodniczych w supermarketach i tworzenie bardziej przyjaznej dla klimatu przyszłości w chłodnictwie. Organizacja współpracuje z ponad 125 innymi organizacjami branżowymi.

Rivacold z siedzibą w Montecchio we Włoszech zatrudnia obecnie 1200 pracowników na całym świecie. Ich produkty są wykorzystywane w różnych sektorach, w tym w sprzedaży detalicznej żywności, medycynie, automatach sprzedających i przemyśle mleczarskim. Firma oferuje szereg naturalnych technologii chłodniczych, takich jak agregaty skraplające CO2 i jednostki na R290.