Firma Samsung zaprezentuje platformę klimatyzatora do montażu naściennego w trakcie targów Interclima 2019. Nowa gama produktów wykorzystuje unikalną technologię chłodzenia Wind-Free™ firmy Samsung, uzupełnioną o nowe funkcje sterowania chłodzeniem za pomocą sztucznej inteligencji i czujnik wykrywania ruchu. Targi Interclima 2019 odbywają się w dniach od 5 do 8 listopada 2019 roku w Paryżu, we Francji. Stoisko firmy Samsung znajduje się w Hali 2, stanowisko E105.

Interclima, najważniejsze na świecie targi związane z rozwiązaniami z zakresu ogrzewania i klimatyzacji, są idealnym miejscem dla firmy Samsung na podkreślenie jej zaangażowania w Europie i ogłoszenia nowej gamy produktów na rok 2020 przed ich premierą na różnych rynkach na świecie.

- Udział firmy Samsung na targach Interclima pokazuje jej nieustanne zaangażowanie w tworzenie rozwiązań z zakresu klimatyzacji o wyjątkowej wydajności dla naszych kluczowych rynków - powiedział Wim Vangeenberghe, wiceprezes Global HVAC Solution Business, będącej częścią Samsung Electronics, Co., Ltd., i prezes firmy SEACE. - Nowa gama klimatyzatorów firmy Samsung na rok 2020 łączy w sobie naszą uznaną technologię chłodzenia Wind-Free™ z inteligentnymi funkcjami sterowanymi sztuczną inteligencją, które maksymalizują komfort użytkowników, jednocześnie spełniając wysokie wymagania w zakresie energooszczędności.

Technologia chłodzenia Wind-FreeTM
W 2017 roku firma Samsung wprowadziła na rynek pierwszy klimatyzator do montażu naściennego z technologią Wind-FreeTM w Europie. Klimatyzatory z technologią Wind-FreeTM cechują się trzystopniowym trybem chłodzenia. W pierwszym kroku temperatura jest szybko obniżana w trybie Fast Cooling. Następnie za pomocą funkcji osuszania klimatyzator ustawia optymalny poziom wilgotności. W końcu, gdy osiągnięta zostanie żądana temperatura, aktywowany jest tryb chłodzenia Wind-Free™, aby utrzymać ten poziom i zapewnić idealny komfort.
W trybie chłodzenia Wind-FreeTM świeże powietrze jest delikatnie i równomiernie rozpraszane poprzez tysiąc mikrootworów, tworząc w ten sposób stan „powietrza nieruchomego”.* W takiej atmosferze osoby przebywające w pomieszczeniu mogą pracować i relaksować się bez doświadczania nieprzyjemnych podmuchów zimnego powietrza.

Inteligentne działanie
Nowa gama produktów z technologią Wind-FreeTM optymalizuje proces chłodzenia dzięki funkcji automatycznego chłodzenia sterowanego przez sztuczną inteligencję**, pozwalając klientom znacznie efektywniej użytkować klimatyzator. Automatyczne chłodzenie ze sztuczną inteligencją analizuje warunki w pomieszczeniu, preferowane przez użytkownika temperatury i tryby chłodzenia, a nawet klimat na zewnątrz, aby automatycznie przełączyć się na najbardziej odpowiednie ustawienia.
Klimatyzator ma wbudowany czujnik wykrywania ruchu (Motion Detect Sensor – MDS)**, który śledzi ruchy użytkownika, aby zapewnić wydajne chłodzenie i uniknąć marnowania energii. Czujnik wykrywa brak użytkowników w pomieszczeniu i automatycznie zmienia ustawienia klimatyzatora, aby lekko zwiększyć temperaturę, lub przełącza się na tryb czuwania.

Zwiększona efektywność energetyczna
Klimatyzatory naścienne nowej generacji z technologią Wind-FreeTM wyposażone są w nową energooszczędną sprężarkę Digital Inverter Boost firmy Samsung, która pozwala na utrzymanie żądanej temperatury, jednocześnie ograniczając zużycie energii. Nowa sprężarka Digital Inverter Boost została zaprojektowana do wspomagania utrzymywania temperatury wewnętrznej w wydajny sposób, bez konieczności ciągłego włączania i wyłączania urządzenia. Najlepszy model z gamy urządzeń z technologią Wind-FreeTM otrzymał oznaczenie A+++, zarówno dla sezonowego współczynnika efektywności energetycznej (SEER), jak i SCOP, co jest najwyższą oceną energooszczędności, jaką można otrzymać w Europie. ***

Dostępność
Nowa naścienna platforma klimatyzacyjna firmy Samsung z czynnikiem chłodniczym R32 będzie dostępna do kupienia w pierwszym kwartale 2020 roku. Poprzez nową platformę firma Samsung odświeży swoją pełną ofertę klimatyzatorów naściennych. Większość z nich korzysta z podobnych udoskonaleń technologicznych i cechuje się nową prostokątną i schludną sylwetką, która idealnie wpasuje się w każde otoczenie. Według planów bardziej szczegółowe informacje o produkcie zostaną opublikowane pod koniec 2019 roku.

 

*ASHRAE (American Society of Heating, Refrigeration, and Air-Conditioning Engineers) definiuje „powietrze nieruchome” jako prądy powietrzne poruszające się przy prędkościach poniżej 0,15 m/s, w których nie występują chłodne ciągi
** Dostępność opisanych funkcji może zależeć od wykonania.
*** Podana klasa energetyczna dotyczy wersji 9k BTU i jest zgodna z klasyfikacją etykiet 2019 UE nr 626/2011 (partia 10) na skali od D do A+++.