Menerga AS (Oslo) - norweski lider rynku w zakresie wentylacji basenowej i dystrybutor firmy Menerga - to kolejny na liście przejęć oddział firmy, kupiony przez Grupę Systemair. Obrót firmy w 2014 roku wyniósł ok. 5,9 mln euro. W firmie pracuje 17 osób. Po przejęciu, ma zostać utrzymana nazwa firmy oraz dotychczasowa polityka zarządzania - Menerga AS będzie odrębną firmą w strukturze Grupy Systemair.

- Norwegia to jeden z naszych największych i najważniejszych rynków, a dzięki przejęciu Menerga AS będziemy w dalszym ciągu umacniać naszą pozycję lidera rynku wentylacyjnego w Norwegii. Menerga AS jest dobrze znana i solidnie osadzona na norweskim rynku wentylacyjnym i na pewno przyczyni się do zwiększenia rentowności grupy - powiedział Gerald Engström, szef Systemair.

Oddział norweski jest kolejnym (po centrali niemieckiej, oddziale austriackim i szwajcarskim oraz dystrybutorze niemieckim) loklanym przedstawicielem firmy Menerga, kupionym przez Systemair. Szwedzka koporacja rozpoczęła przejęcie centrali i krajowych oddziałów znanego dostawcy central tzw. basenowych w marcu 2013 roku.