Centrala rekuperacyjna RT - jakość bez kompromisów

Centralka rekuperacyjna RT przeznaczona jest do wysokowydajnej wentylacji i odzysku ciepła. Stylowy design pozwala na montaż zarówno jako element kuchni, w łazience, pralni czy kotłowni. Zasadniczymi elementami centrali rekuperacyjnej RT są: 2 wentylatory, filtry, nagrzewnica, automatyczny by-pass, zintegrowany panel sterowania oraz przeciwprądowy wymiennik ciepła. Obudowa wykonana jest z podwójnej, ocynkowanej blachy wypełnionej 30 mm izolacją. Przednie i boczne panele są barwy białej. Drzwi wyposażone w pasek magnetyczny zapewniają szczelne zamknięcie.

Przeciwprądowy wymiennik ciepła umożliwia wykorzystanie energii cieplnej ze zużytego powietrza wewnętrznego i użycie go do ogrzewania powietrza pobieranego z zewnątrz. Szczelna budowa wymiennika ciepła zapewnia, że nie dochodzi do kontaktu między zużytym a świeżym powietrzem.

Wentylatory
Centralka RT wyposażona została w wentylatory EC (elektronicznie komutowane) z zewnętrznym wirnikiem. Każdy wentylator jest indywidualnie regulowany w zakresie od 0-100%.
Silnik wentylatora posiada zintegrowane zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wentylatory posiadają wtyczki elektryczne umożliwiające w łatwy sposób serwisowanie lub wymianę.

Panel sterowania
Centrala RT posiada przyjazny dla użytkownia panel sterowania, który znajduje się z przodu (dostępny po otwarciu drzwi). Istnieje możliwość umieszczenia panelu sterowania na zewnątrz max. 10 m od centrali. Za pomocą panelu sterowania, można łatwo dostosować temperaturę powietrza nawiewanego, zwiększyć przepływ powietrza według potrzeb itp.

Filtry
Alarm filtrów zintegrowany jest z systemem sterowania. Alarm uruchamia się w sytuacji zabrudzenia filtra, bądź raz w roku w celu kontroli lub wymiany filtra. Alarm można łatwo wyłączyć za pomocą panelu starowania.


Nagrzewnica (elektryczna lub wodna)
Centralka RT jest wyposażona w elektryczną nagrzewnicę o mocy 0,9 kW. Nagrzewnica ta zapewnia, że temperatura powietrza nawiewanego nie spadnie poniżej ustawionej temperatury.
Opcjonalnie centrala może być wyposażona we wzmocnioną nagrzewnicę elektryczną 1,8 kW, nagrzewnicę wodną 1,6 kW, lub we wzmocnioną wodną 2,8 kW.

Odpływ skroplin
Centralka RT wyposażona jest w rurkę skroplin, która powinna być podłączona do odpływu podłogowego. Jeśli nie ma możliwości połączenia z odpływem, centrala może być wyposażona w zbiornik skroplin dostępny jako wyposażenie dodtakowe.

By-pass
Centralka RT wyposażona jest w automatyczny by-pass letni. W ciepłe letnie dni, system sterowania zapewnia chłodne powietrze w pomieszczeniach.

Charakterystyka przepływu

RT - charakterystyka przepływu

Specyfikacja techniczna i wymiary, funkcje sterowania i opcje znajdują się w karcie urządzenia (pdf).

Centrala rekuperacyjna RT:

  • system dla domów pasywnych i niskoenergetycznych
  • przepływ powietrza regulowany przez temperaturę powietrza,
  • tryb pracy kuchennej,
  • funkcja oszczędzania energii "poza domem"
  • kontrola powietrza w pomieszczeniu.
  • najcichszy w swojej klasie
  • automatyczny by-pass
  • najniższe zużycie prądu w swojej klasie
  • łatwe sterowanie za pomocą zintegrowanego panelu z wyświetlaczem