Uwaga! Przy większych zamówieniach lub zakupach w ramach promocji pakietowej na klimatyzatory Hisense dodatkowe, atrakcyjne rabaty!

- Cena butli (Amtrol Alfa π) 180,00 PLN/szt. netto.
- Butla po opróżnieniu do ponownego napełnienia/wymiany bez dodatkowych kosztów.
- Promocja obowiązuje od 03.08 do 21.08.2020 lub do wyczerpania zapasów.
- Szczegóły promocji dostępne w oddziałach Schiessl Polska.

 

 

Krótki przewodnik po R32

- R32 jest czynnikiem od dawna stosowanym w składzie mieszanin popularnych w klimatyzacji: R407C i R410A (stanowi 50% składu tego ostatniego). Oznacza to, że jest czynnikiem przebadanym, o sprawdzonym działaniu, a układy na R32 nie wymagają wielkich zmian w odniesieniu do tych na R410A. Należy jednak pamiętać, że nie wolno przezbrajać urządzeń z R410A na R32.
- R32 jest czynnikiem ekologicznym, o niewielkim wpływie na środowisko naturalne, posiada niskie GWP wynoszące tylko 675 i zerowy potencjał niszczenia ozonu (ODP = 0), dla porównania R410A ma GWP równe 2088. Zgodnie z ustawą F-gazową do 2025 roku nie będzie można stosować w klimatyzatorach typu split czynników o GWP ≥ 750 (dotyczy urządzeń o napełnieniu mniejszym niż 3 kg).
- Wartości ciśnienia roboczego dla czynnika R32 są stosunkowo wysokie, wyższe niż dla R410A, co pozwala na uzyskanie lepszych wskaźników eksploatacyjnych: wydajności chłodniczej i efektywności energetycznej. Efektywność urządzeń z R32 może być wyższa nawet o 10% w porównaniu do urządzeń pracujących na R410A.
- W związku z większą efektywnością energetyczną napełnienie klimatyzatora czynnikiem R32 jest o 30% mniejsze w porównaniu z napełnieniem R410A. Dzięki temu można zastosować bardziej kompaktowe wymienniki ciepła oraz inne komponenty, tym samym zmniejszając całkowite wymiary całego klimatyzatora. Zatem klimatyzator osiągnie swoje parametry wydajnościowe przy mniejszych gabarytach.
- R32 jest czynnikiem jednorodnym, przy wystąpieniu nieszczelności wystarczy uzupełnić układ brakującym czynnikiem, bez znaczenia w jakim stanie: ciekłym czy gazowym, nie ma potrzeby opróżniania całego układu. Jako czynnik jednorodny może być bez problemu poddany recyklingowi oraz ponownie wprowadzony do układu.
- Z uwagi na obecność R32 w składzie czynników powszechnie stosowanych w klimatyzacji i chłodnictwie, jego obsługa nie wymaga od serwisantów zdobycia nowych umiejętności. Niewielka zmiana dotyczy zastosowania przez instalatorów narzędzi przeznaczonych do R32: odpowiedniego urządzenia do odzysku, wykrywacza nieszczelności, pompy próżniowej i oprawy manometrów.
- R32 jest czynnikiem umiarkowanie palnym (klasa A2L). Należy pamiętać o odpowiednim wentylowaniu pomieszczenia przy napełnianiu instalacji lub odzyskiwaniu czynnika z układu.