Ośnieżony łańcuch przedstawiający łańcuch chłodniczy był tegorocznym motywem Cold Chain 4 Life na materiałach promocyjnych. Grafika uznana została za potencjalnie nieodpowiednią i została zastąpiona ogólną sceną ze śniegiem.

Wyjaśniając przyczynę zmiany, sekretarz Światowych Dni Chłodnictwa (World Refrigeration Day) Steve Gill powiedział: „Wczoraj zwróciliśmy uwagę, że to może nie być najlepszy czas na wykorzystanie obrazu rzeczywistego łańcucha, biorąc pod uwagę zwiększoną wrażliwość na protesty #BLM oraz relacje z mediów tradycyjnych i społecznościowych na całym świecie."

Powiedział, że nie było żadnej konkretnej skargi ani prośby o usunięcie obrazu łańcucha, ale były obawy, że można go wyjąć z kontekstu i potencjalnie odwrócić uwagę od integrującego charakteru dnia.

„Wczoraj po południu podjęto decyzję o usunięciu obrazu łańcucha ze wszystkich naszych platform cyfrowych i redystrybucji banerów sponsorów itp. Niektóre materiały drukowane nadal będą zawierać tę grafikę, ale uważamy, że zrobiliśmy, co w naszej mocy w tych okolicznościach” - dodał.