Firma BITZER, specjalista w dziedzinie technologii chłodniczej i klimatyzacyjnej, wzbogaciła swoją ofertę agregatów skraplających o kolejną serię urządzeń. Siedem chłodzonych powietrzem modeli serii ECOLITE, skonstruowanych z myślą o mrożeniu głębokim i chłodzeniu, jest teraz dostępnych w sprzedaży w atrakcyjnych obudowach.

Trzy agregaty skraplające ECOLITE LHL3E z jednym wentylatorem oraz cztery modele LHL5E z dwoma wentylatorami otwierają drogę do szerokiego spektrum zastosowań od 1,5 kW do 5 kW w dziedzinie mrożenia głębokiego oraz od 3,5 kW do 16 kW w instalacjach chłodniczych. Wszystkie siedem modeli nowej serii zostało zaprojektowanych do mrożenia głębokiego i chłodzenia, a wykorzystane w nich rozwiązania otwierają cały szereg nowych zastosowań, na przykład w komorach chłodniczych czy ladach chłodniczych używanych w małych sklepach. Kompaktowa, cicha konstrukcja oraz wykorzystanie wydajnych komponentów w połączeniu z regulacją mocy sprężarek półhermetycznych czynią je urządzeniami szczególnie elastycznymi.

Elastyczny charakter i kompaktowa konstrukcja
Dzięki mechanicznej regulacji mocy VARISTEP wszystkie agregaty skraplające ECOLITE oferują bezstopniową regulację mocy w zakresie od 50 do 100 procent. Modele LHL5E pozwalają na opcjonalną elastyczną regulację mocy w zakresie od 10 do 100 procent. Seria ECOLITE została również zaprojektowana specjalnie do pracy w warunkach wymagających zachowania niskiego poziomu hałasu, właśnie dlatego urządzenia zostały wyposażone w trwałą i odporną na korozję obudowę przeznaczoną do użytku poza pomieszczeniami. Dzięki swojej kompaktowej budowie agregaty skraplające znajdą również zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca. Jeszcze jedna zaleta urządzeń nowej serii. Dzięki zastosowaniu efektywnych skraplaczy Minichannel o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła urządzenia wymagają bardzo niewielkich ilości czynnika chłodniczego. Ponadto BITZER włączył do serii ECOLITE własne zoptymalizowane systemowo komponenty oraz sprężarki tłokowe serii ECOLINE.

Bezpieczny i zrównoważony
Agregaty skraplające BITZER ECOLITE są łatwe w obsłudze, zostały wyposażone w opracowane przez firmę BITZER oprogramowanie sterujące i pracują bardzo niezawodnie dzięki rzetelnym i uznanym pracom rozwojowym i doskonałym technologiom produkcyjnym. Użytkownicy korzystają z faktu, że wszystkie zastosowane komponenty są do siebie precyzyjnie dopasowane. Cała seria jest zgodna z wymogami ekoprojektu i przeznaczona do stosowania standardowych czynników chłodniczych. Dotyczy to również czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego, takich jak mieszanki HFO. Bogate wyposażenie seryjne oraz technologia plug and play sprawiają, że montaż i uruchomienie agregatów skraplających są bardzo proste i nie zajmują wiele czasu.

Intuicyjne i wygodne
Wszystkie podzespoły agregatów skraplających ECOLITE są łatwo dostępne. Sterownik wyróżnia intuicyjna obsługa oraz możliwość korzystania z oprogramowania serwisowego BITZER Electronics Service Tool (BEST). BEST oferuje użytkownikowi przejrzystą prezentację parametrów i statusu pracy, a także – dzięki funkcji rejestracji danych – znaczną pomoc. Dodatkowo BEST pozwala na wygodną regulację parametrów. Wyposażenie opcjonalne pozwala agregatom skraplającym ECOLITE zaprezentować również swoją praktyczną stronę: Dla modeli LHL5E dostępna jest m.in. drugi układ regulacji mocy, separator oleju z zaworem przeciwzwrotnym oraz czujnik temperatury do pracy w warunkach kontrolowanej temperatury otoczenia.