Ponad 100 000 sprężarek Bitzer NEW ECOLINE sprzedanych na całym świecie

„Linia NEW ECOLINE została bardzo dobrze przyjęta przez klientów i szybko znalazła sobie miejsce dzięki szerokiemu zakresowi zastosowań”, stwierdził Volker Samer, Dyrektor Produktów Stacjonarnych na skromnej uroczystości na cześć wyprodukowania stutysięcznej sprężarki tłokowej od początku produkcji w kwietniu 2013 r. „Najnowsze produkty celnie trafiają w potrzeby rynku. Ich zamienność z poprzednimi modelami jest ważną zaletą”, podkreśla Hanna Berling, prezes Zarządu Berling S.A. Firma Berling jest partnerem firmy BITZER od 1992 r. i kilkukrotnie otrzymała naszą nagrodę dla dystrybutora roku. Firma BITZER opracowała w sprężarkę w międzynarodowym centrum badawczo-rozwojowym sprężarek tłokowych w zakładzie w Schkeuditz. Aby wesprzeć naszą produkcję w Niemczech, uruchomiono niedawno produkcję za granicą w zakładach w Chinach, USA i Brazylii.

Fot. Bitzer

Fot. Bitzer

Zwiększona wydajność

Z wydajnością od 4 do 221 m3/h, linia NEW ECOLINE zapewnia wyższą efektywność i zwiększony zakres zastosowań, dzięki czemu jest odpowiednia do standardowego chłodnictwa, klimatyzacji i zastosowania w pompach ciepła. Jest idealnym zamiennikiem dla istniejących urządzeń, ponieważ nie trzeba modyfikować otworów montażowych, ani wymieniać połączeń rurowych. Firma BITZER poprawiła efektywność (COP) całej linii NEW ECOLINE nawet o sześć procent w zastosowaniach średniotemperaturowych, i dla niskich temperatur skraplania, co jest ważne dla rocznego wskaźnika efektywności, o nie mniej niż 12 procent w porównaniu z modelami poprzedników.

Wybór trzech wersji silnikowych

Wersja silnikowa 2 jest zaprojektowana do pracy jako sprężarka uniwersalna w zastosowaniach średnio- i niskotemperaturowych we wszystkich strefach klimatycznych, nawet w tropikalnych temperaturach otoczenia. Ponadto wersje silnikowe 1 lub 3 są przeznaczone do zastosowania w pompach ciepła, do zastosowań średniotemperaturowych z R134a i w zastosowaniach specjalnych.

Nowa sprężarka jest bardzo wszechstronnym urządzeniem. Oprócz R134a może pracować z innymi czynnikami chłodniczymi, na przykład R404A, R407A, R407C, R407F, R507A, R290 i R1270. Sprężarki specjalne są teraz potrzebne tylko do wysokociśnieniowych czynników, takich jak CO2 (R744) i R410A. W zastosowaniach z R404A nowa linia sięga do limitu stosowania czynnika R22, ponieważ może pracować w temperaturach do Tc = 62ºC. W wersji silnikowej 2 z czynnikiem R404A, możliwe jest odparowywanie do 0º. Dlatego jeden typ sprężarki sprawdza się we wszystkich zastosowaniach w średnio- i niskotemperaturowych.

Regulacja wydajności

Inną ważną zaletą nowej serii ECOLINE jest nowoczesny system regulacji wydajności. Szczególnie w przypadku sprężarek tłokowych prędkość można regulować za pomocą falownika, co poprawia wydajność układu. Ponadto wszystkie modele cztero-, sześcio- i ośmiocylindrowe  mogą być wyposażone w wysoce elastyczny i wydajny mechaniczny system regulacji mocy.

Grupa BITZER

Grupa BITZER jest największym na świecie niezależnym producentem sprężarek chłodniczych, z firmami handlowymi i zakładami produkcyjnymi sprężarek tłokowych, śrubowych, sprężarek typu "scroll" i zbiorników ciśnieniowych na całym świecie. W 2012 r. 3046 pracowników wypracowało sprzedaż o wartości 639 mln euro.

BITZER logo