Agregat COOL DX Top to unikalne uzupełnienie produktów serii COOL DX Swegon, przeznaczone do współpracy z centralami wentylacyjnymi GOLD wyposażonymi w obrotowe wymienniki ciepła.

COOL DX Top stanowi unowocześnioną wersję chillerów COOL DX. Nowa wersja oszczędza miejsce dzięki możliwości podłączenia kanałów od góry (ang. top) urządzenia. Ponadto agregat można w bardzo łatwy sposób, za pomocą kabla komunikacyjnego, podłączyć bezpośrednio do systemu kontroli GOLD RX. Nowa jest lokalizacja wężownicy chłodzącej w stosunku do wymiennika ciepła co ułatwia odzysk chłodu i jednocześnie oznacza duze oszczędności energii w porównaniu do innych podobnych agregatów. COOL DX Top wyposażono w sprężarkę o 3-stopniowej regulacji, pozwalającą na zminimalizowanie zużycia energii. Ponadto zmodernizowane chillery posiadają wszystkie inne zalety istniejącej serii DX COOL.

COOL RX Top

COOL RX Top

Połączenie COOL RX Top i COOL DX Top oznacza, że ​​fizyczne rozmiary produktu są mniejsze i wraz z opcją podłączenie kanałów powietrznych od góry oznaczają znaczne oszczędności przestrzeni. To połączenie może być także dobrym rozwiązaniem dla projektów, w których przestrzeń jest bardzo ograniczona, i w których poziome przyłącza kanałów mogą być niemożliwe do zrealizowania. Innymi słowy, COOL RX Top stanowi doskonały dodatek do istniejącej gamy produktów Swegon.

Agregaty COOL DX Top są dostępne o mocach chłodzenia od 6 do 22 kW i przeznaczone dla jednostek GOLD RX Top o rozmiarach 04 - 12.

Więcej w informacji prasowej (en).

Źródło: Swegon AB