Kompresor zużywa mniej energii i ma wyższą moc
Półhermetyczny kompresor doładowujący tłokowy NEW ECOLINE VARISPEED (na zdjęciu) wyposażony został w zintegrowaną, chłodzoną gazem ssanym przetwornicę częstotliwości, która pozwala na bezstopniową regulację mocy. Dzięki temu spada pobór energii, zaś moc chłodząca kompresora może wzrosnąć okresowo nawet o 70% - jest to efekt pracy z z częstotliwością powyżej częstotliwości sieci.

Kompaktowe kompresowy spiralne
Nowa seria kompresorów spiralnych ORBIT 6 z czynnikiem R410 to 5 modeli o mocy chłodzącej od 27 do 51 kW. Przeznaczone są do urządzeń klimatyzacyjnych o temperaturze skraplania do 68°C i pomp ciepła o temperaturze parowania do -20°C. Mają wysoką sprawnością izentropową, pracują z wydajnością od 20 do 38 m3/h. Urządzenia dostosowują się do pracy przy zmiennych warunkach obciążenia i temperatury, co przekłada się na wysokie wartości EER, ESEER/IPLV i SCOP.

Inteligentna praca kompresorów śrubowych
Trzy kompresory śrubowe z serii CSV z czynnikiem R134a znajdują zatosowanie w zestawach dochładzających czynnik w instalacjach klimatyzacyjnych, pompach ciepła oraz chłodzeniu przemysłowym i procesowym. Cechuje je wartość ESEER powyżej 5. Wysoka sprawność jest możliwa m.in. dzięki zastosowaniu przetwornicy częstotliwości. Kompresory wyposażone są w zaawansowane sterowanie – m.in. rozpozają swoje parametry graniczne. W przypadku przekroczenia zadanych wartości, kompresor przekazuje ostrzeżenie do regulatora nadrzędnego, a jeśli są przekroczone przez dłuższy czas – wyłącza się samoczynnie.

Targi Climatechno odbywały się w dniach 10-11 października, w Leuven-Haasrode (Belgia). Jak mówi Ronald Bekker, dyrektor zarządzający BITZER Benelux, są to najważniejsze targi branży chłodnictwa i klimatyzacji w Belgii. Nabierają one coraz większego znaczenia międzynarodowego, a ich oddziaływanie wykracza daleko poza granice kraju. W tym roku tematem wiodącym są inteligentne zastosowania urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Fot. Bitzer