Bosch Termotechnika wprowadza na rynek nowe, dwururowe systemy klimatyzacji VRF. Bosch Air Flux zapewniają skuteczne chłodzenie i ogrzewanie powietrza w budynkach komercyjnych.

Air Flux to dwururowe systemy VRF, które mogą zarówno chłodzić, jak i ogrzewać powietrze w biurach i podobnych obiektach – wszędzie tam gdzie liczy się komfort. Nowe rozwiązanie Bosch oferuje szerokie portfolio jednostek zewnętrznych (do 90 kW w jednym module) i wewnętrznych oraz zaawansowane sterowanie indywidualne i centralne, co sprawia, że można je idealnie dopasować do potrzeb każdego obiektu. Systemy freonowe Air Flux zadowolą nawet najbardziej wymagających inwestorów i użytkowników - zajmują mniej miejsca niż instalacje wodne, są łatwiejsze i szybsze w projektowaniu.

Nowa oferta obejmuje jednostki zewnętrzne o całkowitej wydajności sięgającej 90 kW. Istnieje możliwość połączenia aż 3 takich modułów zewnętrznych - w ten sposób można uzyskać moc 270 kW w jednym systemie. Pozwala to elastycznie łączyć jednostki zewnętrzne z 13 różnymi typami jednostek wewnętrznych zapewniających szeroki zakres wydajności. Ofertę dopełniają specjalnie zaprojektowane i łatwe w użyciu systemy sterowania oraz szeroka gama akcesoriów.


W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. W 2017 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,2 mld złotych i zatrudniała 6 400 pracowników (wg danych na 31.12.2017).