W MOCarz-CA wstępny filtr płaski został zastąpiony filtrem impregnowanym węglem aktywnym o konstrukcji „W”. Głównym celem zastosowania takiego materiału jest dezodoryzacja powietrza oraz wstępne oczyszczanie z pyłów oraz zanieczyszczeń gazowych. Zmiana ta nie generuje dodatkowych oporów względem standardowego MOCarz’a. Zaobserwowaliśmy nawet o kilka procent niższy opór początkowy czystego filtra.- twierdzi producent.

Czym jest aktywny węgiel? Nazywany jest również węglem aktywowanym, activated carbon lub activated charcoal. Szukając informacji w sieci można odnieść wrażenie, że jest to magiczny pył używany w branży kosmetycznej, suplementów diety oraz filtracyjnej. Wielu z nas kojarzy go jako środek farmaceutyczny na problemy żołądkowe – „czarne pastylki” to właśnie węgiel aktywny. Z dużym prawdopodobieństwem masz już taki filtr w swoim samochodzie. Zainstaluj go także w sowim domu!

Więcej informacji znajdziecie na www.alnor.com.pl

 

MOCarz / MOCarz-CA
Filtr antysmogowy skonstruowany jest z myślą o skutecznej filtracji tzw. pyłu zawieszonego. Cząstki PM2,5 oraz PM10 są głównym składnikiem smogu, które mają średnicę optyczną 2,5 oraz 10 μm (mikrometrów). Skuteczność filtracji (redukcji zapylenia) cząstek PM2,5 sięga do 73%, a PM10 do 81% (wg badań przeprowadzonych przy pomocy miernika pyłów zawieszonych). Filtr kanałowy antysmogowy składa się ze szczelnej puszki oraz dwóch filtrów: wstępnego oraz antysmogowego. Zaleca się instalację filtra antysmogowego na kanałach czerpnych w domowych instalacjach wentylacyjnych i rekuperacji.

W wersji MOCarz-CA filtr wstępny I3 zastąpiony został filtrem z aktywnym węglem. Głównym celem zastosowania takiego materiału jest dezodoryzacja powietrza oraz wstępne oczyszczanie z pyłów oraz zanieczyszczeń gazowych. Węgiel aktywny (aktywowany) posiada ogromną powierzchnią adsorpcji, przez co skutecznie „wiąże” na swojej powierzchni cząstki zanieczyszczeń, bakterii, węglowodorów.

>>MOCarz / MOCarz-CA (PDF)