Od września 2013 roku FLOWAIR powiększy swoją ofertę o urządzenia do bezkanałowej wentylacji pomieszczeń - jednostki odzysku ciepła OXeN. Urządzenie zapewnia wentylację nawiewno – wywiewną z odzyskiem ciepła. Jednostka nie wymaga prowadzenia jakichkolwiek dodatkowych kanałów rozprowadzających powietrze czy montażu specjalistycznej automatyki. To kompaktowe urządzenie jest od razu gotowe do pracy.

OXeN występuje w dwóch typach:
• X2-W-1.2 – z nagrzewnicą wodną
• X2-N-1.2 – bez nagrzewnicy wodnej

OXeN

Jednostka odzysku ciepła OXeN uzupełnia szeroką gamę produktów FLOWAIR. Znajduje zastosowanie w obiektach przemysłowych lub budynkach użyteczności publicznej, takich jak magazyny, sklepy, hale wystawiennicze itp. Powstała, aby ułatwić klientom stosowanie urządzeń wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Jest idealnym rozwiązaniem dla budynków, które wymagają energooszczędnego i niezawodnego systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej bez prowadzenia instalacji kanałowej.

Miasteczko Flowair z OXeNKonstrukcja
Konstrukcja urządzenia to efekt zespołowej pracy konstruktorów oraz designerów. To połączenie różnych materiałów i technologii produkcyjnych w celu osiągnięcia maksymalnej funkcjonalności urządzenia przy zachowaniu możliwie jak najniższej masy całkowitej.

OXeN - budowaX2-Flow – dwustopniowy odzysk ciepła
Wysoką sprawność odzysku ciepła (74 – 94%), uzyskano dzięki zastosowaniu dwóch krzyżowych wymienników ciepła. Tak wysoka sprawność pozwala na oszczędność nawet do 15 kW energii.

Innowacyjna obudowa
Obudowa urządzenia została wykonana z niezwykle wytrzymałego a zarazem lekkiego materiału. Spieniony polipropylen (EPP) zapewnia dobrą izolację termiczną, wysoką zdolność tłumienia hałasu oraz wpływa na znaczne obniżenie całkowitej masy urządzenia.

Automatyka
Jednostka odzysku ciepła OXeN wyposażona jest w kompletny system automatyki sterująco – zabezpieczającej, z wyborem trybów pracy. Kontrola parametrów pracy odbywa się za pomocą intuicyjnego sterownika z ekranem dotykowym T-box. Za pomocą jednego sterownika można sterować nawet 12 jednostkami OXeN jednocześnie.

Oxen Flowair - automatyka

Do jednostek odzysku ciepła OXeN została opracowana ścienna zintegrowana czerpnio–wyrzutnia powietrza OxS. Jej konstrukcja została tak zaprojektowana, aby skutecznie zapobiegać mieszaniu się strumienia zasysanego i wyrzucanego.

Oxen - czerpnie

Do czerpni, jako wyposażenie dodatkowe, dostępne jest przedłużenie OxE, które umożliwia oddalenie wyrzutu powietrza od czerpnii o odległość 600 mm. Moduły OxE można łączyć w dłuższe zespoły.

Oxen - czerpnie


Sprawdź szczegóły oferty: www.flowair.com

OXeN - dane techniczne

OXEN Rewolucja w wentylacji