Nowych niemal 4000 m² fabryki ponad dwukrotnie podwaja powierzchnię centrali w Ameryce Północnej i zwiększa obecność Carela na rynku amerykańskim, kanadyjskim i meksykańskim.

Fabryka została założona w Manheim w 2001 roku, dołączając do biura firmy w Mexico City i pięciu biur sprzedaży w obu Amerykach: Atlancie, Lancaster, Milwaukee, Los Angeles i Monterrey.

Carel twierdzi, że zwiększenie powerzchni i liczby pracowników przyniesie znaczną poprawę poziomu usług świadczonych na rynku oraz czasu realizacji zamówień.

Podczas ceremonii przecięcia wstęgi byli obecni: Aliyah Stanger, dyrektor regionalny na południowy wschód w Departamencie Rozwoju Społeczności i Gospodarki; Aaron Schwartz, prezes Manheim Chamber of Commerce; Ryan Aumentar i Mindy Fee, odpowiednio senator i przedstawiciel 36 i 37 dzielnicy Pensylwanii.

Oprócz przemówień władz lokalnych wśród publiczności było 115 pracowników Carel USA oraz zaproszona grupa dostawców i klientów. Przemówili również CEO Carel USA Martino Manfrin i Pietro Rossato, dyrektor operacyjny grupy Carel.

- Dzięki dodatkowej przestrzeni dostępnej w nowym zakładzie będziemy mogli rozszerzyć asortyment produktów „made in USA”. Na przykład cała gama programowalnych sterowników, jednego z flagowych produktów naszej oferty, będzie również w pełni produkowana w Stanach Zjednoczonych - powiedział Martino Manfrin. - Rozbudowa witryny w Manheim stanowi ważny krok w naszych międzynarodowych planach rozwoju, ogłoszonych w zeszłym roku na giełdzie papierów wartościowych, wspierając rozwój naszej działalności w Ameryce Północnej.
 
Według stanu na dzień 31.12.2018 r. obszar Ameryki Północnej stanowił 13% przychodów Grupy, przy łącznej wartości ponad 35 milionów euro.