W roku 1993 we Wrocławiu powstała firma Alfaco. W kolejnych latach tworzono nowe biura terytorialne, rosła świadomość marki potwierdzana zdobywaniem prestiżowych nagród i wyróżnień. Alfaco koncentruje się na rozwoju, oferując 260 szkoleń technicznych dla klientów w ciągu roku. Angażuje się społecznie i korporacyjnie poprzez promowanie aktywnego stylu życia i wsparcie zespołów sportowych pracowników takich jak Alfaco Running Team i Alfaco MTB Team.

Po 25 latach dzialalności Alfaco jest wiodącym dystrybutorem w dziedzinie systemów chłodzenia, klimatyzacji i wentylacji, działających w Polsce, na Ukrainie i w regionie Morza Bałtyckiego. W 2017 roku Alfaco osiągnął obrót w wysokości 52 milionów złotych i posiada 6 oddziałów terenowych w całej Polsce, zatrudniając ponad 40 pracowników w całym kraju.

- Dzięki determinacji, odwadze i szczęściu byliśmy świadkami stworzenia unikalnego DNA dla Alfaco w ciągu ostatnich 25 lat - powiedział Jarosław Baranczenko, Dyrektor Zarządzający. - To DNA, idealnie zgodne z wartościami CAREL, składa się z umiejętności tworzenia nowych trendów rynkowych, ludzi z pasją i wreszcie sportu, który Alfaco ma w swoich genach.

Firma posiada oddziały we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Rumi, Lublinie i Białymstoku.

Jest dystrybutorem ponad 20 marek urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Aktualnie odnotowuje 52 miliony złotych obrotu.