Bruksela, 18 grudnia 2017 r .: w ubiegłym tygodniu Europejskie Partnerstwo na rzecz Energii i Środowiska (EPEE) oraz Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Wentylacyjnego (EVIA) wspólnie zorganizowały w Berlinie dwudniową konferencję "EUREKA 2017: ogrzewanie, chłodzenie i wentylacja - zrównoważone technologie dla lepszego życia."

Wydarzenie to jest kontynuacją inauguracyjnej edycji EUREKA, która odbyła się w grudniu 2016 w Hadze. Tegoroczne wydarzenie było większe, z udziałem przedstawicieli "pokolenia Z" bezpośrednio w naszych panelowych dyskusjach i sesjach fokusowych. Prelegentami wydarzenia byli m.in. przedstawiciele niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Energii, Niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych, europejskich i międzynarodowych stowarzyszeń, rządów, organizacji pozarządowych, przemysłu i środowisk akademickich.

"W tym roku EUREKA zrobiła coś naprawdę oryginalnego, inicjując debatę między pokoleniami z młodymi ludźmi" - powiedział dyrektor generalny EPEE, Andrea Voigt. "Przedstawiciele przemysłu i studenci mogli wymieniać poglądy, nie tylko na temat tego, w jaki sposób postrzegają przyszłe technologie HVACR, ale także na temat ich ogólnego życia. Na przykład, Generacja Z nie jest tak zainteresowana posiadaniem czegoś, ale zdolnością do korzystania z niego, kiedy go potrzebuje. Branża musi uwzględniać ten trend podczas opracowywania nowych produktów. "

Joan Miró Ramos, prezes EVIA, powiedział: "Jako branża ważne jest, aby stale poszerzać naszą wiedzę na temat tego, czego wszyscy potrzebujemy, aby nadal wprowadzać innowacje i spełniać jeszcze wyższy poziom komfortu i zrównoważonego rozwoju. Kluczowym elementem EUREKA jest zbadanie, w jaki sposób nasz sektor może zapewnić długoterminową równowagę i komfort, odpowiedzieć na przyszłe wymagania konsumentów i sprawić, że rozwiązania będą pasować do przyszłości. "

W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 uczestników z biznesu, organizacji pozarządowych, mediów oraz - oczywiście - studenci. Spotkanie miało miejsce w Hertie School of Governance w Berlinie, miejscu odpowiednim do interakcji z dzisiejszym pokoleniem młodych ludźmi.

Juergen Goeller, przewodniczący Komitetu Sterującego EPEE, powiedział: "Musimy zapewnić, że zmiany regulacyjne w pełni obejmą oczekiwania i potrzeby następnych pokoleń. Niedawno uzgodnione globalne wycofywanie HFC z poprawki Kigali stanowi doskonałą wiadomość dla środowiska, ale także stanowi poważne wyzwanie dla branży. Wszyscy jesteśmy zaangażowani, aby to umożliwić, ale elastyczność i otwartość na nowe rozwiązania i technologie są ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego EUREKA jest tak ważna, aby określić najlepsze sposoby osiągnięcia tych celów, a także przekazać te potencjalne rozwiązania kolejnym pokoleniom ".

Biorąc pod uwagę sukces tegorocznej EUREKA i poprzedniej z roku 2016, planowana jest już kolejna edycja EUREKA, z nadzieją, że pokolenie Z będzie jeszcze bardziej widoczne i gdzie będzie można podjąć dyskusję i działania o krok dalej.

Reprezentanci Generacji Z dziękowali firmom EVIA i EPEE za umożliwienie im udziału, mówiąc, że była to ekscytująca okazja, aby nie tylko spotkać się, ale także rzucić wyzwanie liderom branży w branży ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. Z niecierpliwością oczekują przyszłych zmian w sektorze i kolejnej edycji EUREKA.

Konferencję EUREKA wsparły: sponsor diamentowy Danfoss, sponsor szafirowy Johnson Controls, sponsor rubinowy Bitzer, Daikin i Mitsubishi Electric, a także indywidualni sponsorzy jak Carel i Emerson Climate Technologies.