CAREL, włoski producent systemów sterowania HVAC&R, został wymieniony na giełdzie Borsa Italiana w Mediolanie w dniu 11 czerwca.

Pierwsza oferta obejmowała 35 milionów akcji, co stanowi 35% kapitału zakładowego spółki. Oferta prywatna zarezerwowana została dla inwestorów kwalifikowanych we Włoszech i inwestorów instytucjonalnych za granicą. Akcje zawarte w ofercie zostały sprzedane proporcjonalnie przez założycieli Carela Luigi Rossi Lucianiego i Luigi Nalini.

"Pomysł wejścia na giełdę, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad spółką, to długoterminowy projekt, nad którym pracujemy od wielu lat" - skomentował Francesco Nalini, dyrektor generalny Carel. "Wierzymy, że będzie to korzystne dla długoterminowych wyników firmy, aby nie spocząć na laurach i nie być otwartym na rynek".

"Decyzję o wpisie na giełdę podjęto w ramach strategii rozwoju, które zawsze określały naszą firmę, i dlatego można uznać to za podstawowy krok w zapewnieniu dalszego wzrostu. Bycie obecnym na rynku finansowym w rzeczywistości będzie stanowić impuls i jeszcze większą zachętę do poprawy"- skomentowali założyciele firmy Carel, Luigi Rossi Luciani i Luigi Nalini.

 

Fot. www.carel.it