Centrum Klima zaprezentuje na Arenie Technologii centrale wentylacyjne RIRS z oferty firmy Salda. Urządzenia przeznaczone są do wentylacji przede wszystkim pomieszczen mieszkalnych, cechują się wyposażeniem w wysokosprawne wymienniki obrotowe (sprawność wynosi 75-80%). Prezentowana na Forum Wentylacja/Salon Klimatyzacja centrale RIRS EKO 350 to wykonanie podsufitowe z nagrzewnicą elektryczną. W urządzeniu zastosowano regulację przepływu powietrza i temperatury powietrza nawiewanego. Silniki wentylatorów wyposażone są w wirniki zewnętrzne. Ściany obudowy, odpowiednio izolowane, malowane są proszkowo na kolor RAL7040.

Na stoisku, Centrum Klima pochwali się też nowym, wysokojakościowym wykonaniem produktów własnych.

  • Pod koniec 2013 roku wszystkie okrągłe kanały i kształtki stalowe uzyskały certyfikat klasy szczelności „D”, wystawiony przez instytut KIWA SWEDCERT w Karlskronie (procedury certyfikacji i kontroli są zgodne z normami jakości SS EN 45011 ISO/IEC 17020 i ISO/IEC 17024 oraz szwedzką ustawą o materiałach wykorzystywanych w budownictwie). Jest to potwierdzenie, że technologie produkcyjne Centrum Klima pozwalają na spełnienie najwyższych wymagań jakościowych na rynku skandynawskim i pozostałych krajach UE.
  • Od stycznia 2014 roku wszystkie kształtki okrągłe wykonywane są z bezpieczną krawędzią „SAVE EDGE”. Technologia ta zapewnia wzmocnienie brzegów oraz zwiększenie bezpieczeństwa podczas montażu i transportu produktów. Centrum Klima podkreśla wyjątkową jakość i standard wykonania.
  • Do produkcji kształtek okrągłych zastosowano nowy rodzaj materiału. Jest to  blacha stalowa ocynkowana ogniowo (ocynk w klasie Z 275, dwustronna powłoka ocynku o masie 275 g/m2). Jakość tej blachy wpływa na trwałość i estetykę, a przede wszystkim odporność na działanie czynników atmosferycznych i korozję.