Od września 2013 stanowisko Dyrektora Zarządzającego obejmie Pascal Gelugne (dotychczas zarządzający całością działań Lindab na terenie Francji).Pascal Gelugne

Pascal Gelugne jest absolwentem amerykańskiego Bethel College na kierunku Business Administration. Posiada 18-letnie doświadczenie w sprzedaży oraz zarządzaniu spółkami z branży HVAC m.in. tak znanych marek, jak: Fläkt, ABB, czy Outokumpu. W strukturach Lindab pracuje od 2007 roku. Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci, miłośnikiem golfa oraz pasjonatem nowych wyzwań.

Obecny Prezes Zarządu, Marek Perendyk od września będzie kontynuował swoją karierę w grupie Lindab przy wybranych projektach we współpracy z Nilsem-Johanem Anderssonem, szefem segmentu wentylacyjnego Grupy Lindab. Wojciech Jakrzewski, V-ce Prezes Zarządu z końcem października 2013 przejdzie na emeryturę.

- Najbliższe miesiące zamierzam poświęcić na wdrożenie mojego następcy we wszystkie procesy, tak by zmiana kierownictwa była płynna, a dotychczasowa strategia Centrum Klima wobec dostawców i klientów była kontynuowana - mówi Marek Perendyk. - Jestem przekonany, że mój następca pozwoli firmie święcić kolejne sukcesy na rynku polskim i europejskim.

Centrum Klima, będąca od maja 2012 częścią szwedzkiej grupy Lindab, kontynuuje wzrost i w pierwszym półroczu 2013 roku zanotowała najwyższy w swojej historii obrót wysokości 46,92 mln zł, pomimo dość słabej sytuacji branży HVAC w Polsce.


Dodatkowe informacje:
Centrum Klima SA jest wiodącym na rynku polskim oraz liczącym się w Europie producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, należącym do Grupy Lindab - szwedzkiego lidera branży budowlanej. Działalność produkcyjna spółki koncentruje się na wytwarzaniu na dużą skalę okrągłych kanałów i kształtek wentylacyjnych, tłumików akustycznych, przewodów elastycznych oraz dodatkowego osprzętu stosowanego w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych.
W kwietniu 2012 roku pakiet akcji - 51,8% - został przejęty od dotychczasowych akcjonariuszy przez spółkę Lindab - szwedzkiego lidera w budownictwie. W maju i czerwcu 2012 roku Lindab realizował wezwanie na pozostałe akcje spółki. Po zakończeniu wezwania Lindab posiada 100% akcji spółki. Z dniem 30 listopada 2012 akcje spółki zostały wycofane z obrotu giełdowego.
Lindab to międzynarodowa Grupa, która opracowuje, wytwarza i sprzedaje produkty i rozwiązania systemowe dla budownictwa ze stali i cienkich blach stalowych. Obszar działania Grupy dzieli się na trzy główne działy: Lindab Profile (produkty stalowe dla budownictwa), Lindab Wentylacja (systemy wentylacji kanałowej) i Hale stalowe (gotowe prefabrykowane hale stalowe). Wszystkie produkty Lindab wytwarzane są ze szczególną dbałością o środowisko, w oparciu i w zgodzie z europejskimi normami jakości, z materiału w pełni poddawanego procesowi recyklingu.
Dodatkowe zdjęcia z naszej bazy dostępne są pod adresem: http://www.centrumklima.pl/pl,centrum-prasowe,materialy-dla-mediow-bank-zdjec,s-1.html