Na zdjęciu (Condair Group): Oliver Zimmermann, CEO Condair Group; Tomasz Olszewski, MD Condair Poland; Rolf Haupt, BD Condair Group; Andrzej Buczak, Konsultant Ampar-Silesia; Tomasz Bojarczuk, MD Ampar-Silesia

 

Condair Group i Ampar-Silesia postanowiły założyć spółkę Joint Venture w Polsce. Po utworzeniu spółek JV w Meksyku w czerwcu 2017 r., a następie JV w Turcji w listopadzie 2017 r., przejęciu Aireven w Australii w czerwcu 2018 r. oraz nowej organizacji sprzedaży w Szwecji w styczniu 2019 r., joint venture w Polsce doskonale pasuje do kontynuacji działalności Condair skupiającej się na integracji z obiecującymi rynkami. Ten krok wzmocni jeszcze bardziej działalność Condair w zakresie oferty nawilżaczy, chłodzenia wyparnego i osuszania oraz rozwoju oferowanych usług.

Polska jest szóstą co do wielkości gospodarką w Unii Europejskiej. Z największych gałęzi przemysłu w Polsce wymienić można przemysł motoryzacyjny, energetyczny, chemiczny i przetwórstwa spożywczego, które stanowią większość PKB kraju.

Ampar-Silesia - jako partner JV - jest obecny na polskim rynku HVAC od ponad 20 lat, reprezentując gamę nawilżaczy Nordmann-Engineering. Poza JV, główną działalnością Ampar-Silesia pozostanie sprzedaż hurtowa produktów wentylacyjnych. 

Dyrektorem zarządzającym Condair Poland został Tomasz Olszewskii, który od 9 lat był kierownikiem sprzedaży nawilżaczy w Ampar-Silesia. Wcześniej zawodowo związny był z firmą Teoma. Wiele lat zarządzał siecią inżynierów i instalatorów w Polsce. Do zespołu nowej spółki JV dołączy również Piotr Maruszkiewicz, który będzie odpowiedzialny za obsługę zamówień i logistykę. Wspólnie będą dalej rozwijać polski rynek nawilżaczy, chłodzenia wyparnego i osuszania z marką Condair.

Condair Poland będzie częścią klastra sprzedaży Condair Central Europe. 

- Witamy Condair Polska, a zwłaszcza naszych nowych kolegów, Tomasza Olszewskiego i Piotra Maruszkiewicza, jako nowych członków Condair Group. - czytamy na www.condair-group.com


Adres i numer telefonu w Polsce:

Condair Polska Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101
04-041 Warszawa

pl.info@condair.com

www.condair.pl