Dogrzewanie klimatyzacją - wiosną i jesienią

Mimo, że w ciągu dnia jest jeszcze w miarę ciepło, to wieczory i poranki są bardzo chłodne. W okresach przejściowych dogrzewanie za pomocą klimatyzatora wydaje się być uzasadnione tym bardziej, że podgrzanie pomieszczenia za pomocą urządzenia klimatyzacyjnego z nawiewem wspomaganym wentylatorem odbywa się w ciągu kilku minut, a nad utrzymaniem komfortowej temperatury czuwa zainstalowany w urządzeniu system automatyki.

Na zastosowanie klimatyzatorów jako urządzeń grzewczych pozwala technologia inwerterowa. Zastosowanie inwertera w urządzeniach klimatyzacyjnych zapewniło jednoczesną kontrolę prędkości silnika i sprężarki - systemy inwerterowe dostosowują zużywaną energię do bieżących potrzeb. Technologię tę można nazwać rewolucyjną w przypadku zastosowania w klimatyzatorach. Inwerter (inverter) to technologia skutecznie wypierająca system on/off, czyli 'włącz-wyłącz' (eliminacja skoków napięcia). Zastąpienie skokowej pracy w klimatyzatorach on-off na płynną pracę urządzenia ze zmienną wydajnością pozwoliło na zaprojektowanie znacznie oszczędniejszych (zmniejszenie zużycia prądu) i bardziej efektywnych (wysoka wydajność) w pracy urządzeń niż konwencjonalne klimatyzatory on-off. Wraz z płynną pracą uzyskano kolejną ważną cechę klimatyzatora: urządzenie z inverterem jest dużo cichsze.

Inwertery mają w swojej ofercie wszyscy producenci klimatyzatorów. Chłodne, jesienne wieczory i wiosenne okresy przejściowe są doskonałą okazją, aby skorzystać z funkcji grzewczej nowych klimatyzatorów Aqua firmy Haier. Aqua Haier doskonale sprawdza się do ochładzania pomieszczeń, a kiedy zachodzi potrzeba dogrzania pomieszczenia. Zastosowanie klimatyzatora w tej sytuacji jest szczególnie polecane ze względu na szybkość ogrzania wnętrza oraz niskie koszty - koszt uruchomienia całej instalacji grzewczej byłby dużo wyższy.

Aqua wyposażone są w inwerter DC (sinusoida 180°) - technologię sterowania klimatyzatorem dostosowującą prędkość i sterowanie wektorowe dla uzyskania wyższych sprawności i lepszego komfortu.
        
Klimatyzatory Aqua dostępne w dwóch kolorach:

Haier Aqua seria QA

Klimatyzator ścienny split Haier Aqua (White / Black) Inverter

(jedn. wew. / jedn. zew.: AS09QS2ERA / 1U09BS2ERA; AS12QS2ERA / 1U12BS2ERA)

Aqua Haier skutecznie pracuje w temperaturach zewnętrznych od 15°C do -10°C. Do wyboru są modele:

  • AS09QS2ERA - wydajność chł./grz. 2,6/2,8 kW; SEER-5,8/SCOP-3,6
  • AS12QS2ERA - wydajność chł./grz. 3,5/3,9 kW; SEER-5,8/SCOP-3,6

wyposażone w pilot zdalnego sterowania z cyfrowym wyświetlaczem. >>zobacz dane techniczne

Podczas ogrzewania za pomocą klimatyzatora należy zapewnić odpowiednie nawilżenie pomieszczeń, pamiętając, że właściwa wilgotność jest nieodłącznym parametrem komfortu. Dogrzewanie pomieszczenia klimatyzatorem Aqua gwarantuje odpowiednie nawilżenie. Nowy klimatyzator Haier nie wysusza powietrza, gdyż wyposażony jest w generator Nano-Aqua. Generator ten jonizuje cząsteczki wody w nanometryczne, bardzo rozdrobnione jony o średnicy 20-50 nm, które mogą być łatwo absorbowane przez skórę.

Wyposażenie urządzenia w podwójny wlot powietrza umożliwia wybranie kierunku przepływu powietrza z klimatyzatora. Podczas funkcji grzania, powietrze kierowane jest w dół zapewniając szybsze nagrzanie całego pomieszczenia.

Aqua firmy Haier pozwala także na ustawienie temperatury i hałasu do poziomów zapewniających spokojny sen. Funkcja Komfortowy Sen gwarantuje obniżenie hałasu aż do 8 dB. Dzięki temu można ogrzewać pomieszczenie nawet w nocy, bez obaw o zakłócenie ciszy. Urządzeina Haier mogą pracować w kilku trybach:

  • tryb Auto
  • tryb Soft (cicha praca)
  • tryb Power (szybkie przejście w tyb grzania lub chłodzenia)
  • Komfortowy Sen

Niewątpliwą zaletą ogrzewania klimatyzatorem jest fakt, że urządzenie to nie tylko ogrzewa, ale również oczyszcza powietrze poprzez filtr znajdujący się wewnątrz jednostki wewnętrznej. Jednostka Aqua wyposażona jest w filtr przeciwpleśniowy, który skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz wyłapuje już najmniejsze cząstki szkodliwych grzybów i pleśni.

Klimatyzator Aqua szybko osiąga i utrzymuje żądaną temperaturę, co sprawia, że w pomieszczeniu będzie komfortowo ciepło lub chłodno. Dodatkową zaletą jest nowoczesna, płaska konstrukcja (wymiary: wymiary 860x175x285 mm) oraz stylowy design, które sprawiają, że klimatyzator idealnie wkomponowuje się w aranżację pomieszczenia. Oryginalny, trójwymiarowy panel jest ruchomy, a tylna obudowa przezroczysta, formowana wtryskowo. Sześciokolorowy wyświetlacz LED informuje o trybie pracy urządzenia.

Klimatyzatory ścienne Aqua Haier oferowane są przez Refsystem Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie www.haier-ac.pl.

 

Aqua - seria QA Haier

Aqua - seria QA Haier