Coroczną nagrodę Red Dot Award przyznaje międzynarodowe jury, składające się z ekspertów w dziedzinie projektowania, które dokonuje oceny produktów w oparciu o szereg kryteriów obejmujących estetykę, innowacyjność, funkcjonalność i referencje środowiskowe, a także jakość, ergonomię i trwałość. W tym roku, o nagrody rywalizowało 4815 produktów, zgłoszonych przez 1816 projektantów, producentów i architektów z 53 krajów.

Zaprojektowany w Europie, aby sprostać potrzebom użytkowym i estetycznym europejskich odbiorców, system Daikin Emura ma aerodynamiczny i niezwykle cienki profil, co tworzy akcent nowoczesnego wzornictwa na każdej ścianie. Innowacyjna technologia sprężarek oferuje efektywności aż do A+++, w połączeniu z poziomem dźwięku obniżonym do 19dBA.

Komentując tę nagrodę, Patrick Crombez, członek ścisłego kierownictwa w Daikin Europe N.V., powiedział: Nagroda ta pokazuje, jak dobrym połączeniem eleganckiego wzornictwa z najnowocześniejszą technologią jest nowy system Daikin Emura. Stylowej sylwetce, wysokiej jakości materiałów i wyjątkowemu wykończeniu odpowiadają równie wspaniałe parametry efektywności.