Klimatyzator Emura został zaprojektowany w Europie (2010), by sprostać wymaganiom europejskiej estetyki architektonicznej. Teraz czas na jego bardziej zaawansowanego następcę, który łączy eleganckie wzornictwo z najnowszymi technologiami sterowania klimatem we wnętrzu mieszkalnym.

Efektywna, oszczędna i cicha praca
Typoszereg Daikin Emura składa się z urządzeń o wydajnościach chłodniczych: 2; 2,5; 3,5 oraz 5 kW. Wszystkie, dzięki innowacyjnej technologii zastosowanej sprężarki, cechują się bardzo dobrymi parametrami efektywności, z wartościami SEER aż do A+++ i SCOP do A++. Urządzenia są bardzo dobrze przystosowane do pracy z częściowym obciążeniem, co pozwala optymalizować całoroczną sprawność, poprawianą dodatkowo dzięki niższemu zużyciu energii w trybie gotowości. Optymalna efektywność energetyczna łączy się z minimalnym poziomem hałasu, który wynosi zaledwie 19dB(A).

Nowocześnie pod względem wyglądu
Daikin Emura został zaprojektowany tak, by stanowić elegancki akcent w minimalistycznych wnętrzach lub uzupełniać wygląd tych bardziej tradycyjnych. O wyglądzie Daikin Emura decydują: wyjątkowe wykończenie - srebrno-antracytowe lub w czystej, matowej bieli - oraz aerodynamiczny profil, niespotykany w innych urządzeniach klimatyzacyjnych.

Wygoda inteligentnego sterowania
Jednostki wyposażone są w dwustrefowy czujnik, monitorujący pomieszczenie i zmieniający nastawę, jeśli pomieszczenie jest puste przez min. 20 minut. Gdy ktoś wejdzie do pomieszczenia, jednostka natychmiast przywraca pierwotną nastawę. Dzięki czujnikowi i systemowi nawiewu 3D (układ żaluzji automatycznego ruchu w kierunkach pionowym i poziomym), strumień powietrza przepływa z dala od osób przebywających w pomieszczeniu, co pozwala unikać wrażenia przeciągu. Pracę Daikin Emura można też  zaprogramować w trybie tygodniowym, definiując ustawienia na każdy dzień. Dostępne jest też sterowania zdalne, z wykorzystaniem urządzeń mobilnych z iOS i Androidem.

Komfortowo i zdrowo
Daikin Emura „pilnuje” też komfortu cieplnego we wnętrzu – zapobiega przegrzaniu i przechłodzeniu w nocy, dzięki automatycznej zmianie nastawy: o 0,5°C cieplejszą w trybie chłodzenia oraz o 2°C chłodniejszą w trybie grzania. Na jakość powietrza we wnętrzu z Daikin Emura wpływa też fotokatalityczny filtr oczyszczania powietrza. Wyłapuje unoszące się w powietrzu cząstki kurzu, eliminuje mikroorganizmy (bakterie i wirusy) oraz pochłania zapachy.

Takie bogactwo eleganckich rozwiązań sprawia, że trudno pozostać obojętnym na słowa, jakimi Daikin przedstawia swój nowy produkt: Let's fall in love...

 

Źródło i foto: Daikin