Firma Daikin Industries, Ltd. (Daikin) pod koniec sierpnia 2012 roku uchwałą zarządu postanowiła nabyć Goodman Global Group, Inc. (Goodman). Daikin jest liderem w branży ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) z siedzibą w Osace, natomiast Goodman, to wiodący producent i dystrybutor w domowych instalacji z siedzibą w Houston, w Teksasie.

W ramach tej transakcji, 1 listopada 2012 roku Daikin nabył 100% akcji Goodmana, a łączna wartość nabycia wyniosła 3,7 mld USD.

Goodman jest znaną w Ameryce Północnej marką, generującą dobre wyniki finansowe przy niskich kosztach produkcji i rozbudowanej sieci z ponad 900 punktami dystrybucyjnymi. Dzięki tej akwizycji, Daikin wprowadzi swoją ofertę klimatyzacji dla rynku mieszkaniowego i komercyjnego w USA. Ponadto amerykański rynek ma także wzbogacić kompletna oferta Daikina, w tym pompy ciepła. 

Połączenie Daikin i Goodman przyniesie szereg korzyści strategicznych. Daikin ma na celu zyskać wysoką pozycję, na bardzo konkurencyjnym amerykańskim rynku HVAC, ze swoimi energooszczędnymi produktami i rozwiązaniami.