Firma Daikin, jako lider rynku, ponownie wytycza standardy, wprowadzając na rynek kolejną kasetę wysokiej klasy o unikalnych na rynku, płaskim panelu. Po sukcesie jednostki FXZQ-M9 - kasety międzystropowej z 4-kierunkowym nawiewem, Daikin wprowadza 6 nowych modeli FXZQ-A.

Jednostki FXZQ-A wyróżniają się nowymi, dekoracyjnymi panelami przednimi, dostępnymi w eleganckich barwach: krystalicznie białym z matowym wykończeniem powierzchni lub połączeniem srebra z krystaliczną matową bielą. Kaseta ma kompaktową i estetyczną obudowę, w pełni integruje się z powierzchnią sufitu i pasuje do standardowych wymiarów kasetonu 600x600 mm. Warto zwrócić uwagę na minimalną wysokość frontu wynosząca zaledwie 8 mm! Panel przedni niemal nie wystaje ponad powierzchnię sufitu, jest zarówno stylowy jak i dyskretny.

W nowych urządzeniach zastosowano efektywne silniki, które znacznie poprawią ogólną sprawność energetyczną. Nowy typoszereg składa się z 6 kompaktowych modeli o wydajnościach od 1,7 do 5,6 kW. Oprócz estetycznej obudowy, urządzenia charakteryzuje niski poziom hałasu 25 dB(A), dlatego kasety odpowiednie będą dla mniejszych przestrzeni, takich jak biuro lub sypialnia.

FXZQ-A mogą opcjonalnie być wyposażone w dwa czujniki. Czujnik ruchu wykrywa obecność w klimatyzowanym pomieszczeniu i jeśli nikogo nie ma w czasie dłuższym niż 15 minut i w zależności od wybranego trybu pracy, jednostka zmienia temperaturę o kilka stopni. Funkcja ta pozwala na oszczędność energii bez utraty komfortu w pomieszczeniu. Czujnik obecności zapewnia także, że strumień powietrza nie jest skierowany bezpośrednio na ludzi. Drugi czujnik mierzy rozkład temperatury w klimatyzowanym pomieszczeniu, dla zachowania komfortowej i wyrównanej temperatury. Połączenie zastosowania czujników podłogowych z czujnikami obecności zapewnia doskonałą efektywność i komfort, a indywidualne sterowanie klapami nawiewu, w razie potrzeby, poprzez przewodowy sterownik, umożliwia łatwe zamknięcie jednej klapy.

Klimatyzator może być sterowany zdalne za pomocą pilota lub za pomocą przewodowego pilota naściennego. Warto dodać, że w urządzeniu zintegrowano pompkę skroplin, której wysokość podnoszenia wynosi aż 750 mm, co zapewnia dodatkowy komfort użytkowania.

Cechy nowej kasety Daikin:

  • stylistyka - doskonała kolorystyka, kaseta w pełni zintegrowana  z panelami sufitowymi
  • wygoda - czterokierunkowy nawiew, indywidualne sterowanie klapami
  • komfort - czujnik obecności czujnik podłogowy pozwala na dostosowanie do oczekiwanych warunków w pomieszczeniu
  • cisza i spokój - wyjątkowo niski poziom głośności
  • jakość powietrza - udoskonalone filtry powietrza
  • intuicyjne sterowanie - pełna kontrola klimatu
  • efektywność przez cały rok - wyjątkowa efektywność sezonowa

FXZQ-A pojawią się na polskim rynku w maju 2013 roku. Już teraz sprawdź dane techniczne nowych kaset Daikin.

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o. zaprezentował nowe klimatyzatory podczas Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2013 (fot. HVACR.pl):