Jury wyróżniło produkt za jego zdolność do dyskretnego zintegrowania się z sufitem oraz za możliwość monotowania w każdym budynku komercyjnym. Kaseta powstała we współpracy z biurem projektowym Yellow design, w Europie i na rynek europejski, dlatego całkowicie dopasowuje się do standardowej europejskiej płyty sufitowej (jako pierwsza na rynku). Dzięki temu w sąsiednich panelach można zainstalować oświetlenie, głośniki i zraszacze systemu przeciwożarowego.

Elastyczne i stylowe rozwiązanie

Całkowicie płaską kasetę wyposażono w cztery kierownice nawiewu, które można kontrolować indywidualnie i przekierowywać strumień powietrza, niezależnie od zmiany aranżacji pomieszczenia, a nawet przebudpwy ścian działowych - nawet jeśli urządzenie znajdzie się blisko ściany lub w narożniku. W zestawie opcjonalnym inteligentnych czujników znajduje się czujnik obecności i czujnik przypodłogowy. Czujnik obecności jest w stanie zmniejszyć zużycie energii o maksymalnie 27% i ustawić nawiew powietrza tak, aby w całym pomieszczeniu panowała komfortowa atmosfera, natomiast czujnik podłogowy przekierowuje strumień powietrza, aby zapewnić jeszcze bardziej równomierny rozkład temperatury.

Nagroda Universal Design Award

Jest plonem corocznego konkursu międzynarodowego, którego jury ocenia wyjątkowość i zakres zastosowań danego produktu. Istotna jest prostota i łatwość obsługi, odporność na uszkodzenia i bezpieczeństwo, atrakcyjność rynkowa i potencjał, innowacyjność techniczna oraz trwałość i przyjazność dla środowiska. W tym roku w rywalizacji o nagrody udział wzięło 118 projektów z 15 krajów w dziewięciu kategoriach. zgłoszenia nie tylko w kategorii ich wyjątkowości. Jury składa się z ekspertów, ale też konsumentów.

więcej o całkowicie płaskiej kasecie

Źródło, fot. Daikin